Partner serwisu

Koniec zakazu lotów! Wielka Brytania już dostępna

Redakcja/inf. pras. 14.01.2021

Koniec zakazu lotów! Wielka Brytania już dostępna
Fot. Piotr Bożyk
Rząd nie pracuje nad nowym rozporządzeniem w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Poprzednie wygasło 13 stycznia – wyznał Marcin Horała, wiceminister infrastruktury w rozmowie z PAP. Oznacza to, że od czwartku przestaje obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Oba kraje znalazły się na liście państw z zakazem lotów do Polski w związku z wykryciem w grudniu ubiegłego roku na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nowej odmiany wirusa SARS-CoV-2.

– Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym – przekazał PAP Horała, który dotychczas był odpowiedzialny za opracowanie projektów dotyczących zakazów w ruchu lotniczym.

Wiceminister infrastruktury poinformował o decyzji także na Twitterze. – Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna – napisał Horała.

Wielka Brytania i Irlandia Północna, gdzie mieszka ponad 900 tys. Polaków, były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do naszego kraju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo