Partner serwisu

Koniec z maseczkami w British Airways, Virgin Atlantic i na Heathrow

Rafał Dybiński 16.03.2022

Koniec z maseczkami w British Airways, Virgin Atlantic i na Heathrow
fot. Heathrow Airport
Linie lotnicze British Airways i Virgin Atlantic oraz port lotniczy Londyn-Heathrow zniosły obowiązek noszenia ochronnych maseczek, zakrywających nos i usta - informuje "Executive Traveller".
Wielka Brytania w najbliższy piątek zrezygnuje z wszystkich ograniczeń podróży związanych z pandemią. Znikną testy dla niezaszczepionych pasażerów i formularze dotyczące określenia lokalizacji przylatujących do tego kraju.

Od 16 marca maseczki nie są już wymagane w terminalach największego lotniska stolicy Anglii. Podobnie jest na dworcach kolejowych i w budynkach biurowych. British Airways i Virgin Atlantic także zrezygnowały z wymogu noszenia maseczek do miejsc docelowych, w których ich używanie nie jest już obowiązkowe, ale pozostaje wedle uznania opcją. Wcześniej na rozstanie z restrykcjami zdecydowały się niskokosztowe Jet2.

Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się już zarządzający Qantas i Virgin Australia. Tutaj jednak wiele zależy od zaleceń rządów sześciu stanów (Nowa Południowa Walia, Queensland, Tasmania, Wiktoria, Australia Południowa, Australia Zachodnia) trzech terytoriów wewnętrznych (Stołeczne, Jervis Bay i Północne) oraz pozostałych siedmiu zewnętrznych, skupiających pobliskie wyspy i część Antarktydy.

– Rządy federalne, stanowe i terytorialne wymagają noszenia maseczek na lotniskach i podczas lotu. Wiemy, że jest to jeszcze w tej chwili słuszne, bowiem daje ludziom poczucie bezpieczeństwa, kiedy wzbijają się w powietrze. Niemniej na pewnym etapie, kiedy COVID-19 stanie się chorobą endemiczną, będziemy musieli zrezygnować z testów po powrocie do kraju i porzucimy też maseczki. Mam nadzieję, stanie się to prędzej niż później. Wszystko zależy od zaleceń przedstawicieli resortu zdrowia – wyjaśnił Alan Joyce, prezes grupy Qantas.

Podobne kryteria przyjmują w Virgin Australia, gdzie nadal zachęca się pasażerów do przestrzegania nakazów rządowych. Na razie więc na wracającej od 29 marca międzykontynentalnej trasie British Airways z Londynu do Sydney przez Singapur maseczki będą konieczne. Zwolnieni od obowiązku ich noszenia będą pasażerowie jedynie w wyjątkowych medycznych przypadkach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo