Partner serwisu

Koniec z darmowymi kanapkami. Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines jak tanie linie

Emilia Derewienko 17.11.2020

Koniec z darmowymi kanapkami. Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines jak tanie linie
fot. Wikipedia
Przewoźnicy z grupy Lufthansy wprowadzają płatne posiłki w klasie ekonomicznej na trasach europejskich. Dotychczas darmowe przekąski w liniach Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines nie będą już dostępne.
Na początku 2019 roku linie Swiss przetestowały w Genewie taryfę ekonomiczną bez darmowych posiłków. Teraz grupa wprowadza plan w życie w Lufthansie, Swiss i Austrian Airlines – i to nie tylko dla podstawowej taryfy, ale dla całej klasy ekonomicznej na trasach krótko- i średniodystansowych.

Oznacza to, że dotychczasowe darmowe przekąski, takie jak precle czy mini kanapki, nie będą już dostępne. Od wiosny 2021 roku Lufthansa i Swiss będą rozdawać bezpłatnie tylko butelkę wody, a Austrian nie zaoferuje nawet tego... Linie lotnicze Lufthansy będą więc funkcjonować jak przewoźnicy niskokosztowi, jedzenie i napoje proponując wyłącznie w sprzedaży.

Linie mają na to nietypowe wyjaśnienie. – Nasz poprzedni asortyment przekąsek w klasie ekonomicznej często nie spełnia oczekiwań naszych gości – wyjaśnia członkini zarządu Lufthansy, Christina Foerster. Jak dodaje, nowa oferta powstała na podstawie opinii klientów grupy i chociaż jest płatna – utrzymuje wysoką jakość.

Grupa Lufthansa obiecuje, że „wraz z nową gamą zostaną wdrożone wysokie standardy jakości, od wyboru po przygotowanie i prezentację”. Catering będzie się składał z produktów i opakowań przyjaznych dla środowiska, grupa deklaruje również, że będzie marnować mniej żywności dzięki bardziej precyzyjnej produkcji.

Asortyment żywności i napojów będzie jednak różny dla poszczególnych linii lotniczych, a w niektórych przypadkach będzie miał „odniesienia regionalne”. Nowa oferta będzie wprowadzana etapami wiosną 2021 roku. Na początku z nową ofertą ruszą Austrian Airlines, a następnie Swiss i Lufthansa. W nadchodzących miesiącach linie lotnicze zaprezentują swoją ofertę produktową.

Dla przykładu, w Genewie Swiss oferuje kanapkę z indykiem z serem Gruyère za równowartość 9,70 euro, sałatkę owocową za 5,50 euro lub muffinkę jagodową w cenie 3,50 euro. Cola kosztuje 3,50 euro, puszka piwa 4,20 euro, a butelka białego wina – 10,20 euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony