Partner serwisu

Kolejne dwa odrzutowce A320neo dołączą do floty PLAY

Rafał Dybiński 22.11.2021

Kolejne dwa odrzutowce A320neo dołączą do floty PLAY
fot. Airbus
Linie lotnicze PLAY poinformowały o podpisaniu umowy z China Aircraft Leasing Group Holdings Limited (CALC). Leasingodawca z Państwa Środka dostarczy przewoźnikowi z Islandii dwa odrzutowce A320neo.
Nowe samoloty europejskiego producenta wzmocnią flotę PLAY w marcu 2022 roku. Odrzutowce obsłużą europejską sieć tras nordyckiego przewoźnika, którego działalność skupia się na połączeniach typu "hub-and-spoke". Niskokosztowiec realizuje rejsy na Starym Kontynencie od czerwca bieżącego roku.

Linie lotnicze z Islandii wcześniej zawarły porozumienie z GECAS na leasing trzech odrzutowców A320neo i jednego A321neo. Samoloty zostaną dostarczone między jesienią 2022 roku a wiosną 2023 roku. Na przełomie roku PLAY wykona także świąteczne rejsy do Polski. Charakterystyczny czerwony samolot nordyckiego przewoźnika zobaczymy w Warszawie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

– Cieszymy się, że naszą flotę wzmocnią kolejne samoloty. Świadomie uwzględniamy zmienne środowiskowe w naszych procesach decyzyjnych. Przybycie tych oszczędnych odrzutowców pomoże nam osiągnąć cele rozwojowe. Patrzymy z niecierpliwością na nadchodzące możliwości – podkreślił Birgir Jónsson, prezes PLAY.

Niedawno informowaliśmy także, że nordycki przewoźnik uruchomi w sezonie letnim 2022 roku cztery nowe połączenia w Europie. Najciekawsza i najbliższa z punktu widzenia polskiego pasażera trasa z Pragi będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Rejsy do stolicy Czech zaplanowano w czwartki oraz soboty. Inaugurację tego połączenia ustalono na 5 maja. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony