Partner serwisu

Kolejna ewakuacja dyplomatów z Indii z pomocą PLL LOT

Rafał Dybiński 10.05.2021

Kolejna ewakuacja dyplomatów z Indii z pomocą PLL LOT
fot. KPRM
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwo Zdrowia, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Kancelaria Premiera Rady Ministrów oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Polskie Linie Lotnicze LOT przeprowadziły kolejną ewakuację chorych dyplomatów z Indii. Na pokładzie boeinga 787-9 oznaczonego rejestracją SP-LSC tym razem znaleźli się Czech i Polak z małżonką.
Dreamliner narodowego przewoźnika wylądował w niedzielę na lotnisku Chopina o godz. 14:25. Trójka po przylocie do Warszawy została umieszczona w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ul. Wołoskiej w Warszawie.

To już druga taka akcja polskich służb związana z Indiami. Pod koniec kwietnia RCB poinformowało o ewakuowaniu chorego na COVID-19 polskiego dyplomaty z Indii. W operacji wykorzystany został Boeing 787-8 Dreamliner PLL LOT o rejestracji SP-LRF.

Operację, w której przeprowadzenie zaangażowanych było wiele instytucji, koordynowało również RCB, a chory dyplomata, jego żona i czwórka dzieci po przylocie do Warszawy zostali przetransportowani do jednego ze szpitali zakaźnych w stolicy, gdzie zostali objęci opieką lekarską. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE. W obu przypadkach dyplomaci wraz z rodzinami dotarli do kraju dzięki wykorzystaniu rutynowego rejsu cargo realizowany przez PLL LOT.

Narodowy przewoźnik do walczącego z pandemią największego kraju Azji Południowej dostarczył również 100 koncentratorów tlenu. Rejsy obsłużył boeing 787-9 Dreamliner o rejestracji SP-LSG. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE. Od kilku dni w drugim najludniejszym kraju świata notuje się każdej doby ponad 400 tys. zakażeń koronawirusem i blisko 4000 zgonów. Kolejna fala epidemii COVID-19 pogrążyła miejscowy system opieki zdrowotnej i rozprzestrzeniła się z miast na rozległe tereny wiejskie. Eksperci twierdzą, że rzeczywista liczba zachorowań w Indiach może być od pięciu do dziesięciu razy większa, niż podają oficjalne dane.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony