Partner serwisu

Koleje Mazowieckie wstrzymają pociągi na lotnisko Chopina

Michał Szymajda 16.08.2021

Koleje Mazowieckie wstrzymają pociągi na lotnisko Chopina
Fot. Koleje Mazowieckie
Pociągi lotniskowe łączące stację Modlin z Warszawą i Lotniskiem Chopina od jesiennej korekty rozkładu jazdy przestaną dojeżdżać na najważniejsze krajowe lotnisko. Nie wiadomo kiedy pojadą tam ponownie.
Pociągi lotniskowe Kolei Mazowieckich od lat łączą podwarszawską stację Modlin (gdzie zorganizowane są przesiadki na autobus, który dowozi pasażerów pod sam terminal) z głównymi dworcami Warszawy i Lotniskiem Chopina. Pociągi w Warszawie korzystają z dalekobieżnej części linii średnicowej, dzięki czemu pociągi bardzo sprawnie przejeżdżają przez stolicę i mogą zatrzymywać się w peronach Warszawy Centralnej. Ta sytuacja zmieni się radykalnie po 29 sierpnia.

– W przewidzianej od 29 sierpnia korekcie rozkładu jazdy pociągów kurs pociągów lotniskowych będzie skrócony do odcinka Modlin – Warszawa Centralna. Wynika to z przebudowy stacji Warszawa Zachodnia i braku możliwości wjazdu na stacji W-wa Zachodnia na linię nr 8 – potwierdziła Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa przewoźnika. Kiedy pociągi wrócą na największe krajowe lotnisko?

– Dokładny termin, kiedy pociągi lotniskowe wrócą na swoją normalną trasę, będzie zależał od postępu prac i fazowania – dodaje. Czy będzie to możliwe w grudniu? Na razie nie wiadomo.

Na lotnisko z centrum Warszawy wciąż będzie można dostać się autobusem (np. linii 175) i pociągami SKM kursującymi przez podmiejską linię średnicową.

Inne zmiany

W informacji prasowej przewoźnik wyjaśnia też, jakie inne zmiany odczują pasażerowie od końca sierpnia. Przedstawiamy je poniżej.

R1 Warszawa – Skierniewice

Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w dniach 30 – 31 października oraz 6 listopada. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż trwają prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością zastąpienia części połączeń na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny przez zastępczą komunikację autobusową . Ponadto w dniach 4 – 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie odbywał się będzie po jednym czynnym torze.

R6 Warszawa – Małkinia

W dniach 4 – 11 października z uwagi na budowę tunelu w Zielonce, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana. Uruchomione zostaną połączenia wahadłowe Warszawa Wileńska – Ząbki, jak również dodatkowe połączenia z linii średnicowej do Wołomina i Tłuszcza.

R7 Warszawa – Dęblin

W dni robocze mieszkańcy Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa zyskają 3 pary dodatkowych połączeń. Będą to pociągi obecnie kończące i rozpoczynające swój bieg w Otwocku. Pociągi przyjadą do Celestynowa o godzinie 8:17, 15:25 oraz 19:25 natomiast wyjadą o 8:39, 15:39 i 19:37

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Od 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom ma odbywać się po dwóch czynnych torach, co powinno przełożyć się na wzrost punktualności. W Radomiu zaczną działać nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część połączeń KM będzie skrócona do/z Warszawy Gdańskiej. Pociąg 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki – Mława w dniach 31.08/1.09, 1/2, 2/3 oraz 13/14 września zostanie zastąpiony przez zastępczą komunikację autobusową.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze na linii w wybranych terminach ruch będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze, a rozkład jazdy ulegał będzie częstym zmianom.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony