Partner serwisu

KLM wznowi loty do Warszawy i siedmiu innych miast

Rafał Dybiński 05.05.2020

KLM wznowi loty do Warszawy i siedmiu innych miast
fot. KLM Cityhopper
Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (KLM) poinformowała w oficjalnym komunikacie o wznowieniu rejsów do ośmiu miast w Europie. Jednym z nich jest Warszawa. Loty do i z Amsterdamu będą obsługiwane samolotami Embraer.
Oprócz stolicy Polski narodowy przewoźnik powietrzny Holandii dotrze również do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Mediolanu, Budapesztu, Pragi oraz Helsinek.

Na pokładzie maszyn obowiązkowe będzie noszenie ochronnych maseczek na twarz. Ten wymóg wejdzie w życie od 11 maja. Pasażerowie są odpowiedzialni za zapewnienie sobie takich osłon. Przepis będzie obowiązywał przynajmniej do 31 sierpnia.

KLM poinformowała jednocześnie, że będzie stopniowo wznawiać kolejne połączenia, ale trasy mogą się zmieniać co tydzień, w zależności od środków podejmowanych przez władze w miejscach docelowych. Celem przewoźnika na maj jest wznowienie 15 proc. lotów w porównaniu z okresem przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Znaczna liczba jego rejsów międzykontynentalnych jest obecnie obsługiwana wyłącznie na zasadzie cargo.

KLM wprowadził wiele środków w zakresie kontroli bezpieczeństwa i higieny, aby chronić klientów i personel przewoźnika na pokładzie i na lotniskach. Wdrożone zasady opierają się na wytycznych krajowych (RIVM) i międzynarodowych (WHO, IATA) i są zgodne z międzynarodowym prawem i przepisami.

Narodowy przewoźnik powietrzny Holandii wchodzi w skład holdingu Air France-KLM. Współpracuje również z Delta Air Lines. Głównym portem linii lotniczej jest Amsterdam-Schiphol. Firma zatrudniała przed wybuchem pandemii 35 410 pracowników. Flota przewoźnika składa się ze 115 maszyn, z dominującym modelem Boeinga 737-800, które obsługiwały w sumie 145 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo