Partner serwisu

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie

Rafał Dybiński 25.10.2021

KLM: Zimą cztery nowe dalekie trasy. Rejsy do 90 miejsc w Europie
fot. KLM
Zimowa oferta KLM będzie obejmować 162 kierunki, w tym 72 trasy międzykontynentalne i 90 destynacji w Europie. To niemal całkowity powrót do siatki sprzed pandemii. Przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 narodowy przewoźnik Holandii oferował tylko jedno połączenie więcej. 
Całkowita pula miejsc na lotach KLM dalekiego zasięgu jest mniejsza o 25 procent w porównaniu z sezonem zimowym 2019.  Po 8 listopada bieżącego roku, od kiedy zaszczepieni podróżni z Europy będą mogli ponownie odwiedzać Stany Zjednoczone, KLM planuje zwiększyć oferowanie do różnych miast na terenie USA.

Więcej lotów do Ameryki Północnej i na Karaiby

Liczba lotów do Atlanty niemal się podwoi do 12 połączeń w tygodniu, a na trasie Amsterdam – Nowy Jork (JFK) klienci KLM będą mieli do dyspozycji 11 lotów tygodniowo. W zimowej ofercie linii znajdą się też Las Vegas i Miami – z trzema rejsami w tygodniu do każdego z miast, a wznowione tego lata połączenie do Minneapolis, będzie kontynuowane zimą, trzy razy w tygodniu.

W wyniku wzrostu popytu na loty na Karaiby, KLM postanowił zwiększyć liczbę oferowanych miejsc na wyspy Curacao, Aruba i Bonaire, które stanowią część Królestwa Niderlandów. Liczba lotów do Curacao ma się podwoić, do 14 tygodniowo, natomiast połączenia na Arubę i Bonaire będzie obsługiwał Boeing 777-300ER, który jest obecnie największym samolotem we flocie przewoźnika. Ponadto, w świąteczno-noworocznym okresie wzmożonego zapotrzebowania, linia planuje dodać trzy dodatkowe loty na Arubę i Bonaire, dzięki czemu pod koniec roku klienci będą mieli do dyspozycji w sumie do 10 lotów w tygodniu.

Wraz ze stopniowym ożywieniem ruchu do Ameryki Południowej i Środkowej, KLM planuje liczne zmiany w swojej siatce w tej części świata. Do czterech (z dwóch oferowanych zimą zeszłego roku) wzrośnie liczba lotów z Amsterdamu do San José i Liberii w Kostaryce, a do Panamy KLM poleci codziennie. Ponadto wzrośnie częstotliwość połączeń do Paramaribo (Surinam). W tym sezonie będą to już cztery loty tygodniowo, podczas gdy zeszłej zimy KLM oferował tylko jeden lot ze względu na mały ruch spowodowany surowymi ograniczeniami w podróżowaniu. Tej zimy będzie też można nadal korzystać z najdłuższego połączenia non-stop w siatce KLM – z bezpośrednich lotów z Amsterdamu do Santiago de Chile (3 loty tygodniowo).

4 nowe kierunki

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, oferta holenderskiego przewoźnika wzbogaca się o cztery nowe kierunki: Mombasę, Cancun, Port of Spain (Trinidad i Tobago) oraz Bridgetown (Barbados). Pierwszy lot do Cancun w Meksyku startuje już 2 listopada. Wraz z nowo otwartą trasą (do 5 rejsów tygodniowo) oraz istniejącym połączeniem do miasta Meksyk, oferta KLM do tego kraju będzie wynosiła 12 lotów w tygodniu.

Kolejne dwa nowe punkty ma mapie połączeń KLM – wyspy Barbados oraz Trinidad i Tobago zostały włączone do oferty przewoźnika 16 października. Turyści mogą zaplanować zwiedzanie obu miejsc podczas jednej podróży, ponieważ lot KLM z Amsterdamu na Trinidad i Tobago (Port of Spain) odbywa się z międzylądowaniem na Barbados (Bridgetown). Połączenie odbywa się trzy razy w tygodniu. Otwarcie nowej
trasy do Mombasy w Kenii jest planowane na początku grudnia b.r., zaraz po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń od kenijskich władz.

Azja – transport cargo

Oferta lotów KLM do Azji jest nadal ograniczona ze względu na restrykcje wjazdowe do wielu krajów, które sprawiają, że popyt na bilety jest niższy. Natomiast zapotrzebowanie na transport towarowy między Azją, a Europą utrzymuje się na wysokim poziomie, co pozwala KLM utrzymać swoje trasy do wielu miast na tym kontynencie.

Europa – stały wzrost popytu

Popyt na loty na europejskich trasach oferowanych przez KLM stale rośnie, zarówno w segmencie podróży wakacyjnych, jak i służbowych. W sezonie zimowym liczba kierunków w europejskiej siatce holenderskiej linii będzie większa niż w analogicznym okresie w 2019 roku.

W przypadku wielu tras europejskich, częstotliwość lotów jest nadal nieznacznie niższa niż w tym samym okresie przed pandemią Covid-19, a całkowita
oferta przewozów pasażerskich KLM w Europie wynosi aktualnie 84 procent. Jednakże wzrost częstotliwości lotów do dużych ośrodków biznesu, takich jak Berlin, Londyn, Monachium i Paryż, do co najmniej pięciu rotacji dziennie sprawia, że zimowa oferta KLM, z większą liczbą lotów niż latem, jest atrakcyjna dla rosnącej liczby pasażerów podróżujących służbowo.

Dzięki zwiększonej liczbie i częstotliwości lotów KLM, podróżni zyskają na nowo połączenia między wieloma lokalizacjami w Europie poprzez lotnisko Schiphol w Amsterdamie, które ponownie wzmacnia swoją rolę globalnego hubu.

Loty z Polski

W sezonie jesień-zima KLM będzie oferował loty do Amsterdamu z 5 miast w Polsce: z Warszawy – do 3 lotów dziennie, z Krakowa – 3 loty dziennie, z Gdańska – 3 loty dziennie, z Wrocławia – 6 lotów tygodniowo, z Poznania – 4 loty tygodniowo.

– Po ponad 18 miesiącach kryzysu coraz więcej krajów otwiera na nowo granice, a KLM jest na dobrej drodze do odzyskania swojej dawnej pozycji. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy zaoferować pasażerom tak wiele kierunków. Podróże to przede wszystkim osobiste spotkania, a zbliżanie ludzi, to nasze zadanie i misja, którą KLM realizuje od ponad 102 lat – powiedział Pieter Elbers, prezes KLM.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony