Partner serwisu

KLM zawiesza trasy, ale nie do Polski. Mniej lotów zimą

Rafał Dybiński 16.11.2020

KLM zawiesza trasy, ale nie do Polski. Mniej lotów zimą
fot. KLM
Królewskie Linie Lotnicze KLM zmniejszą w najbliższych miesiącach liczbę obsługiwanych destynacji oraz częstotliwości rejsów na niektórych trasach. To efekt drugiej fali pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Narodowy przewoźnik Holandii zamierza realizować loty do 90-95 proc. miast na Starym Kontynencie, które obsługiwał przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Międzykontynentalne trasy pozostaną na poziomie 50-60 proc. w odniesieniu do ubiegłego roku. Uwzględniając także zlecenia cargo linie lotnicze z Europy Zachodniej będą obsługiwać niemal 65 proc. rejsów sprzed pandemii.

KLM kontynuują jesienią strategię, która przyjęła się z powodzeniem latem, polegającą na wznowieniu lotów jak największej liczby destynacji. Usługi realizowane były jednak mniejszymi samolotami i przy mniejszej częstotliwości. Niemniej klienci mieli szeroki wybór miejsc docelowych z głównego węzła w Amsterdamie. Dzięki temu sierpień i wrzesień wykazały wyraźne oznaki ożywienia w ruchu pasażerskim.

Druga fala pandemii doprowadziła jednak do nowych obostrzeń w całej Europie. Narodowy przewoźnik Holandii musi ponowie dostosować się do mniejszego popytu, ale stara się utrzymać w rozkładzie jak najwięcej obsługiwanych destynacji, dodając nawet kilka zupełnie nowych. Niemniej zastrzega sobie elastyczność w tworzeniu swojej sieci w zależności od rozwoju sytuacji. Część tras międzykontynentalnych jest nadal zawieszona dla ruchu pasażerskiego, a tam gdzie to możliwe połączenie jest utrzymywane wyłącznie dla przewozów cargo.


KLM od 4 grudnia uruchomią trasę do Rijadu, która będzie realizowana cztery razy w tygodniu. 10 grudnia narodowy przewoźnik wyruszy na Zanzibar. Połączenie będzie realizowane dwa raz w tygodniu z międzylądowaniem w Dar es Salaam w rejsach powrotnych do Amsterdamu. Jeszcze w październiku uruchomiono również długodystansowe trasy do Chengdu i Pekinu, a także do Calgary z międzylądowaniem w Edmonton w drodze powrotnej do Amsterdamu.

KLM dodały jesienią także do swojego rozkładu lotów połączenie do Poznania, obsługiwane aktualnie dwa razy w tygodniu, a od 8 listopada trzy razy na dobę realizują trasę do nowego portu stolicy Niemiec, czyli lotniska Berlin-Brandenburg. Po kilkanaście rejsów w tygodniu pozostanie na kierunkach do Warszawy, Krakowa i Gdańska. Na trasie nad Bałtyk zdecydowano się udostępnić pasażerom większe samoloty i Boeingi 737 zastąpią mniejsze Embraery

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony