Partner serwisu

KLM z dodatkowym wsparciem od rządu Holandii

inf. pras 09.11.2021

KLM z dodatkowym wsparciem od rządu Holandii
fot. KLM
Rząd Holandii udzielił liniom lotniczym KLM wsparcia podatkowego na poziomie 1,37 mld euro - informuje PAP. Przewoźnik z Europy Zachodniej wcześniej otrzymał pomoc w wysokości 5,1 mld euro.
Po decyzji gabinetu o odroczeniu płatności podatkowych w wysokości ponad miliarda euro KLM otrzymał już 6,5 mld euro wsparcia z holenderskiego budżetu. Złożyły się na to 3,4 mld euro rządowych pożyczek i gwarancji, a także 1,7 mld euro dopłat do wynagrodzeń oraz obecne odroczenia podatkowe w wysokości 1,37 mld euro.

Według dziennika „NRC” zgodę na późniejsze zapłacenie podatku otrzymało już w sumie 376 tys. firm. Ma to im pomóc w przetrwaniu ze względu na kłopoty finansowe, w jakich się one znalazły w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Linie lotnicze KLM otrzymały pięcioletnie zwolnienie od podatku od wynagrodzeń, podatku obrotowego oraz podatku od osób prawnych. „Mamy nadzieję, że ruch lotniczy wróci na właściwe tory i będziemy mogli szybko nadrobić te zaległości” – wyjaśnia gazecie rzeczniczka firmy. To może być realne. 

Strata netto (192 mln euro) KLM była bowiem znacznie mniejsza w trzecim kwartale niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (1,6 mld euro). – Droga do całkowitego wyjścia z kryzysu jest jednak długa i wyboista – zaznaczył jeszcze w ubiegłym tygodniu Pieter Elbers, prezes narodowego przewoźnika Holandii, prezentując kwartalne wyniki dziennikarzom.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo