Partner serwisu

KLM wznowi po trzech latach trasę do Kairu

Rafał Dybiński 21.08.2020

KLM wznowi po trzech latach trasę do Kairu
fot. Boeing Media
Linie lotnicze KLM po trzech latach przerwy wrócą pod koniec lata do obsługi trasy z Amsterdamu do Kairu - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Pierwszy rejs do stolicy Egiptu zaplanowano 9 września. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu i obsłużą je samoloty Boeinga 777-200ER.

Zawieszona na początku 2017 roku trasa będzie analizowana pod względem opłacalności. Na razie ma działać do 25 października. To, czy pozostanie na dłużej, zależy od popytu.

"KLM powoli i ostrożnie rozbudowuje swoją europejską i międzykontynentalną sieć. Ocenimy we wrześniu czy Kair zostanie dodany do naszej sieci połączeń również w sezonie zimowym. Głównym priorytetem KLM jest oferowanie klientom jak najwięcej destynacji" - uzasadnił w oświadczeniu narodowy przewoźnik Holandii.

Linie lotnicze z zachodniej Europy do stycznia 2017 roku latały z Amsterdamu do Kairu trzy razy w tygodniu. Rejsy międzykontynentalne na tej trasie obsługiwał wówczas Boeing 787-9. Połączenie zawieszono z przyczyn ekonomicznych. Później do stolicy Egiptu latały Air France, które tworzą holding z KLM.

Narodowy przewoźnik znad Sekwany aktualnie oferuje dwa w tygodniu rejsy z Paryża do stolicy Egiptu. Przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 było ich trzy razy więcej. Na trasie z Amsterdamu do Kairu latają także linie Egyptair. Boeingi 737-800 przewoźnika znad Nilu wykonują cztery rejsy w tygodniu. Przed wybuchem kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 latały nawet codziennie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony