Partner serwisu

KLM wraca do Wrocławia

Emilia Derewienko 17.07.2020

KLM wraca do Wrocławia
fot. KLM
Po blisko 5-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, od 3 sierpnia holenderskie linie KLM planują wznowienie połączenia między Wrocławiem a Amsterdamem. Rejsy będą odbywać się raz dziennie.
Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie do Amsterdamu samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować w Amsterdamie o 15:50. Połączenie powrotne do Wrocławia zaplanowano na godzinę 11:55, z lądowaniem o 13:35.

Linia reaktywowała już także loty z innych miast w Polsce: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Łącznie z trasami w naszym kraju, w sierpniu KLM chciałby na nowo oddać do dyspozycji swoich klientów około 95 proc. wszystkich swoich kierunków europejskich i zrealizować w tym miesiącu 11 tys. lotów w Europie. W tym samym czasie samoloty KLM będą latały na 80 proc. tras międzykontynentalnych, realizując 2,1 tys. rejsów, z czego połowa to nadal loty cargo. Wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, będzie przybywało lotów pasażerskich na dalekich trasach.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kwestii znoszenia restrykcji wjazdowych, KLM publikuje swoje rozkłady lotów na krótsze okresy. Reaktywacja ruchu lotniczego będzie zależeć od decyzji władz poszczególnych państw i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, a także od kształtującego się na nowo popytu, dlatego rozkłady lotów mogą ulegać zmianom.

– Bardzo się cieszę, że KLM może powrócić do Wrocławia, oferując znowu wygodne połączenie lotnicze do Amsterdamu, a stamtąd w świat. Tego lata KLM stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19. W sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już 95 proc. tras z europejskiej oferty KLM i wiele międzykontynentalnych lotów, dostępnych z przesiadką w Amsterdamie. Wprowadziliśmy szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić naszym pasażerom i załogom maksymalnie bezpieczną podróż – mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony