Partner serwisu

KLM wraca do Warszawy, Krakowa i Gdańska. Na razie bez Wrocławia

Emilia Derewienko 15.06.2020

KLM wraca do Warszawy, Krakowa i Gdańska. Na razie bez Wrocławia
fot. KLM
Holenderskie linie lotnicze KLM wylądują ponownie w Warszawie w środę, 17 czerwca, po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 29 czerwca linie pojawią się w Krakowie, a w połowie lipca powinno nastąpić wznowienie lotów do i z Gdańska.
Po kilkumiesięcznym kryzysie wywołanym przez COVID-19, KLM na nowo uwzględnił Warszawę, Kraków i Gdańsk w swoim rozkładzie lotów. 17 czerwca, holenderskie linie wylądują ponownie w Warszawie, 29 czerwca – w Krakowie, a w pierwszej połowie lipca powinno też nastąpić wznowienie lotów do/z Gdańska. Na razie nie jest znana data powrotu KLM do Wrocławia. Ze wszystkich trzech miast (Warszawa, Kraków, Gdańsk) pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji na razie jedno połączenie dziennie do Amsterdamu.

Linia stopniowo wznawia operacje na świecie. Łącznie z trasami do Polski, w lipcu, KLM planuje realizować na nowo loty do 73 europejskich miast, w tym do Aten, Barcelony, Berlina, Pragi czy Splitu. Duża część z tych połączeń jest już dostępna teraz.

Wznawiane są też loty na niektórych trasach międzykontynentalnych. W sumie w wakacje oferta ma liczyć już 51 kierunków międzykontynentalnych. Aktualnie na połowie tych tras linia realizuje jedynie loty cargo, a wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, KLM wznowi sprzedaż biletów i będzie realizował loty pasażerskie. Stopniowo rośnie też częstotliwość lotów na poszczególnych trasach. W lipcu z amsterdamskiego lotniska wystartuje już 3 tys. rejsów KLM, co stanowi 25-30 proc. jego standardowej liczby lotów.

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kwestii znoszenia restrykcji wjazdowych przez poszczególne kraje, KLM publikuje swoje rozkłady lotów na krótsze okresy. Reaktywacja ruchu lotniczego zależy ściśle od decyzji władz poszczególnych państw i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, a także od kształtującego się na nowo popytu, dlatego rozkłady lotów mogą ulegać zmianom. Przed podróżą KLM zachęca swoich klientów do monitorowania strony linii.

Loty KLM odbywają się w reżimie sanitarnym. Linia wprowadziła między innymi obowiązek zakrywania twarzy podczas wejścia do samolotu i w czasie trwania całego lotu. Serwis pokładowy dostosowano tak, aby ograniczyć kontakt między podróżnymi i personelem. Na pokładzie, jak i na lotniskach wprowadzono dodatkowe środki ostrożności i ochrony zdrowia, zgodnie z międzynarodowymi przepisami w tym zakresie. Wymóg zasłaniania twarzy będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2020 z możliwością zmiany tej daty w zależności od stanu pandemii i wytycznych międzynarodowych przepisów w tym zakresie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo