Partner serwisu

KLM uruchomi jesienią trasę Poznań-Amsterdam

Rafał Dybiński 13.08.2020

KLM uruchomi jesienią trasę Poznań-Amsterdam
fot. Pixabay
25 października linie lotnicze KLM zainaugurują rejsy z Amsterdamu do Poznania - poinformowano w oficjalnym komunikacie portu im. Henryka Wieniawskiego.
Rejsy z Holandii do stolicy Wielkopolski zaplanowano jako codzienne. Wylot z Amsterdamu ustalono na godz. 14:40. Lądowanie w Poznaniu przewidziano na godz. 16:20.

Rejs powrotny do Holandii wyruszy o godz. 16:50. Przylot do Amsterdamu szacowany jest na godz. 18:35. Rejsy obsłuży Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Lot potrwa godzinę i 40 minut.

- Już od tej jesieni mieszkańcy stolicy Wielkopolski zyskają nowy kierunek: Amsterdam, a co za tym idzie, jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM, czyli loty do Holandii, a stamtąd przez port w Amsterdamie do licznych miast na pięciu kontynentach - wyznał Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

- Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią. Grupa Air France KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19, a podróżni mają do dyspozycji coraz więcej kierunków. Co więcej, otwieramy nowe trasy, a dla Polski pod tym względem to wyjątkowy rok! W lipcu Air France rozpoczął loty między Paryżem a Krakowem, a w kilka miesięcy później KLM wyląduje po raz pierwszy w Poznaniu - dodał Siling.

Linie KLM oferują wszystkie swoje loty przez port Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń narodowego przewoźnika Holandii liczy ponad 160 miast, na pięciu kontynentach, z których część jest nadal zawieszona z powodu pandemii COVID-19. Obecnie, wraz z łagodzeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, KLM stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W okresie sierpień-październik liczba dostępnych kierunków w Europie będzie liczyła już 91 miast, a oferta tras międzykontynentalnych wzrośnie do 61 destynacji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony