Partner serwisu

KLM: Trzy loty dziennie z Gdańska

Aleksander Domański 10.12.2018

KLM: Trzy loty dziennie z Gdańska
fot. pixabay.com
Holenderskie linie lotnicze KLM zapowiedziały kolejną inwestycję w trasę Gdańsk – Amsterdam. Od 6 maja przyszłego roku liczba lotów wzrośnie z 14 do 21 tygodniowo.
Od wiosny przyszłego roku – począwszy od 6 maja 2019 linia – KLM będzie oferować trzy loty dziennie na trasie Gdańsk – Amsterdam. Trzeci, codzienny lot (KL1922), którego odlot z Gdańska jest zaplanowany na godzinę 18:05 będzie lądował w Amsterdamie o 20:00. Pasażerowie będą podróżować na pokładzie samolotu Embraer E190.

Trzeci lot

Nowe połączenie z Gdańska skróci czas oczekiwania na kolejny samolot pasażerom, którzy przesiadają się w Amsterdamie na wieczorne loty KLM między innymi do Buenos Aires, Manili, Dżakarty, Kuala Lumpur czy Tajpej. Zwiększona liczba lotów oznacza również lepszą dostępność miejsc na tej trasie. Zwiększenie liczby lotów z 14 do 21 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami z/do Trójmiasta i optymistycznymi prognozami.

– Gdy zapraszaliśmy linie KLM do Gdańska, podczas negocjacji zapewnialiśmy naszych partnerów, że połączenie do Amsterdamu będzie cieszyło się olbrzymią popularnością. Decyzja przewoźnika o zwiększeniu częstotliwości rejsów z jednego do dwóch dziennie, która zapadła już po 2 miesiącach od rozpoczęcia działalności KLM w Gdańsku, była potwierdzeniem naszych obietnic.
Kolejne zwiększenie częstotliwości lotów do trzech dziennie jest doskonałą wiadomością, ukazującą, jak duży potencjał leży w tym połączeniu, które dzięki portowi przesiadkowemu w Amsterdamie, daje podróżującym z Gdańska dostęp do lotów po całym świecie, w ramach siatki połączeń KLM oraz sojuszu SkyTeam – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

KLM vs LOT

Inwestycja przewoźnika, którego główną bazę jest amsterdamski Schiphol, jeden z większych węzłów przesiadkowych Europy, wpisuje się w rywalizację z Lotem. KLM lata obecnie trzy razy dziennie do Warszawy i Krakowa (niedawno linia poinformowała o zwieszeniu ilości miejsc na tym połączeniu) ogłosił też otwarcie latem przyszłego roku codziennego połączenia do Wrocławia. Teraz więcej lotów będzie z Gdańska. Z kolei nasz narodowy przewoźnik powiadomił o czterech, zamiast trzech, lotach dziennie z lotniska Chopina do Amsterdamu o połowy stycznie 2019 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony