Partner serwisu

KLM stawia na większe samoloty na trasie Gdańsk – Amsterdam

Rafał Dybiński 21.10.2020

KLM stawia na większe samoloty na trasie Gdańsk – Amsterdam
fot. Piotr Bożyk
Na trasie z Pomorza do Amsterdamu i z powrotem latać będą teraz Boeingi 737 – poinformował gdański port lotniczy. Maszyny producenta z Chicago zastąpią mniejsze Embraery.
Holenderskie Królewskie Linie Lotnicze wysyłają większe samoloty, bo połączenie Gdańsk – Amsterdam cieszy się dużą popularnością. Tak jest od początku wznowienia lotów międzynarodowych po przerwie spowodowanej koronawirusem. We wrześniu na tej trasie podróżowało ponad 8 tysięcy pasażerów.

Od środy na linii Gdańsk – Amsterdam operują Boeingi 737-700, które w KLM mają nawet 142 miejsca do dyspozycji pasażerów. Rano z Portu Lotniczego Gdańsk poleciała maszyna o wdzięcznej nazwie Pelican. We flocie KLM jest w sumie osiemnaście Boeingów 737-700 i wszystkie mają nazwy ptaków, m.in. Finch (zięba), Great White Heron (czapla biała), Bird of Paradise (rajski ptak) czy Cormorant (kormoran).

Dotychczas na trasie Gdańsk – Amsterdam latały Embraery E-190, liczące 100 miejsc pasażerskich. Podczas wielu rejsów wszystkie miejsca były zajęte. KLM lata z Pomorza do stolicy Holandii od poniedziałku do piątku, dwa razy dziennie. W dni powszednie pierwszy rejs do Amsterdamu jest po godz. 6.00, a drugi po 18.00.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony