Partner serwisu

KLM Cityhopper wybiera Embraera E195-E2

Piotr Bożyk 19.06.2019

KLM Cityhopper wybiera Embraera E195-E2
fot. Piotr Bożyk
Holenderski KLM Cityhopper, podczas trwającego Paris Air Show 2019, złożył zamówienie na 15 samolotów embraerów E195-E2 wraz z opcją na kolejnych 20 maszyn tego typu. Wartość zamówienia, według cen katalogowych i wraz z opcjami, opiewa na kwotę około 2,4 mld dolarów amerykańskich.
Podpisanie umowy nastąpiło podczas Paris Air Show na lotnisku Le Bourget w trakcie oficjalnej prezentacji przewoźnikowi embraera E195-E2 w barwach producenta. Pierwsza partia samolotów będzie uzupełnieniem istniejącej obecnie floty, kolejne maszyny prawdopodobnie wymienią najstarsze maszyny E190. Dostawy pierwszych 15 maszyn rozpoczną się na początku 2021 r. a zakończą zimą 2023 r.

- Dzięki flocie 49 E-Jetów, KLM jest już największym operatorem Embraera w Europie, a dodanie KLM-u do rodziny operatorów E2 byłoby ogromnym głosem zaufania dla nas, naszej obsługi posprzedażnej i całego programu E2. Samolot zużywa 30 proc. mniej paliwa na pasażera w porównaniu z obecnie użytkowanymi E190 przewoźnika. A jeśli chodzi o hałas samolotów, samolot jest najcichszy w swojej klasie zarówno w środku dla pasażerów, jak i na zewnątrz, dzięki nowym silnikom i rozwiązaniom aerodynamicznym - powiedział John Slattery, prezes i dyrektor generalny Embraer Commercial Aviation.

Ekonomia i ekologia nowego samolotu sprawia, że ​​E195-E2 jest idealnym samolotem dla rozwoju europejskiego biznesu i hubu KLM-u, uzupełniając główną flotę przewoźnika. Dlatego m.in. Embraer nazwał swój samolot "Łowcą profitów (The Profit Hunter).

- Embraer jest kluczowym partnerem KLM Cityhopper w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nasi klienci doceniają modele E190 i E175. E2 byłby mile widzianym dodatkiem do floty KLM, dając nam większą elastyczność w zakresie przepustowości i pomagając w zarządzaniu obniżonymi kosztami. Ponadto E195-E2 jest przyjazny dla środowiska i wspiera również nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju przy niższym poziomie hałasu i emisji - powiedział Pieter Elbers, prezes KLM.

Obecnie flota linii KLM Cityhopper składa się z 49 embraerów E-Jet: 17 mniejszych E175 oraz 32 większych E190 zabierających kolejno 88 i 100 pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Paris Air Show
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony