Partner serwisu

Pierwszy E195-E2 we flocie KLM Cityhopper. „Najcichszy samolot na rynku"

Rafał Dybiński 24.02.2021

Pierwszy E195-E2 we flocie KLM Cityhopper. „Najcichszy samolot na rynku"
fot. Embraer
KLM Cityhopper, regionalna spółka zależna KLM Royal Dutch Airlines, odebrała swojego pierwszego Embraera E195-E2 -  poinformowano w oficjalnym komunikacie. Uroczystość odbyła się w fabryce producenta w Brazylii.
Narodowy przewoźnik Holandii i jego spółki zależne są globalnymi liderami w zakresie zrównoważonego rozwoju linii lotniczych. Odnowienie floty jest kluczowym elementem strategii zmniejszania wpływu przewoźników powietrznych na środowisko.

E195-E2 został specjalnie zaprojektowany w celu ograniczenia emisji i hałasu. Atrybuty samolotu nowej generacji Embraera są imponujące. Odrzutowiec zapewnia bowiem redukcję o 31 proc. emisji dwutlenku węgla w porównaniu do maszyny wersji E190. Ślad akustyczny jest natomiast aż o ponad 60 proc. mniejszy. To bardzo istotne dla operatorów działających na lotnisku Amsterdam Schiphol, gdzie obowiązują surowe zasady ograniczenia hałasu. E195-E2 będzie w sumie emitował rocznie o 1500 ton mniej zanieczyszczeń pochodzących z węgla.

– Ten samolot naprawdę coś zmieni. Dzięki niemu zmniejszymy do 2030 roku emisje o co najmniej połowę na jednego pasażera. To nie tylko atrakcyjnie ekonomicznie samolot, ale również jest doskonale dopasowany do naszej strategii na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego latania – podkreślił Warner Rootliep, dyrektor zarządzający KLM Cityhopper. – Jesteśmy teraz bardziej niż kiedykolwiek zaangażowani w ekologię i zmniejszenie naszego wpływu na środowisko. Odnowienie floty jest obecnie najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do redukcji CO2 – podsumował Rootliep.

– To najcichszy samolot jednokadłubowy na rynku. KLM przewodzi w branży lotniczej w odważnych inicjatywach klimatycznych. Ich decyzja o wyborze naszego odrzutowca jest tylko potwierdzeniem jego roli w osiąganiu tych ambitnych celów środowiskowych – dodał Arjan Meijer, prezes Embraer Commercial Aviation.

KLM Cityhopper powiększyła w ten sposób do 50 swoją flotę odrzutowców producenta z Brazylii. Spółka zależna narodowego przewoźnika Holandii posiada w tym momencie jeszcze 32 samoloty E190 i siedemnaście E175. Najnowszy E195-E2 zabierze na pokład 132 pasażerów, oferując dwadzieścia miejsc w klasie biznes, osiem w klasie ekonomicznej Comfort i 104 w klasie ekonomicznej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony