Partner serwisu

Kino samochodowe na lotnisku w Wilnie

Łukasz Malinowski 01.05.2020

arrow
arrow
Kino samochodowe na lotnisku w Wilnie
fot. Vilnius Airport
Kino samochodowe na lotnisku w Wilnie
Kino samochodowe na lotnisku w Wilnie
Lotnisko w Wilnie, podobnie jak wiele innych, świeci pustkami. Obecnie część płyty postojowej została zaadoptowana na kino samochodowe. Wyświetlane będę w nim filmy z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wilnie. Kino będzie działało do końca maja
Projekt otrzymał nazwę „Aerocinema – The Journey Begin”. Jak informuje na swojej stronie wileńskie lotnisko, projekt ma być oznaką wsparcia zarówno dla przemysłu lotniczego, jak i filmowego, które przechodzą trudne czasy z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią.

Z kina będzie mogło korzystać jednocześnie do 200 samochodów. Organizatorzy chwalą się, że ekran mający wielkość mniej więcej pięciopiętrowego budynku jest największym w krajach bałtyckich i zapewnia wszystkim doskonałe wrażenia wizualne. Do dźwięku, podobnie jak w tradycyjnych kinach samochodowych, wykorzystywane jest radio zamontowane w aucie.

– Realizacja tego projektu była dla nas przyjemnym wyzwaniem. Musieliśmy udostępnić teren, do którego nie ma dostępu, w przestrzeń otwartą dla miłośników filmu. Wierzę, że po wydarzeniach związanych z kinem drive-in będzie jeszcze więcej miłośników nie tylko dobrego kina, ale także lotnictwa – mówi Dainius Čiuplys, szef lotniska w Wilnie.

Organizatorzy zwracają także uwagę na to, że oglądanie filmu z samochodu zapewnia odpowiedni dystans pomiędzy widzami. Na teren kina wpuszczane będą tylko pojazdy, w których znajdą się nie więcej niż dwie osoby.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo