Partner serwisu

Kijowskie lotnisko Boryspol europejskim liderem pod względem wzrostu liczby pasażerów

Justyna Urbaniak 20.02.2020

Kijowskie lotnisko Boryspol europejskim liderem pod względem wzrostu liczby pasażerów
fot. Wikipedia
Port Lotniczy Boryspol w 2019 r. obsłużył w sumie 15,3 mln pasażerów. To około 60 proc. całkowitego przypływu pasażerów w ukraińskim przemyśle lotniczym w ubiegłym roku, który sięgnął 24,3 mln.
Stowarzyszenie branży lotniczej ACI Europe umieściło międzynarodowe lotnisko Boryspol w Kijowie na pierwszej pozycji wśród europejskich lotnisk pod względem wzrostu liczby pasażerów w 2019 r.

W kategorii lotnisk obsługujących 10-25 mln pasażerów rocznie Boryspol, najbardziej ruchliwe lotnisko na Ukrainie, odnotował wzrost liczby pasażerów o 21,1 proc. w 2019 r., co plasuje go na silnej, pierwszej pozycji. Drugie miejsce przypadło lotnisku Malpensa w Mediolanie, które odnotowało wzrost ruchu pasażerskiego o 16,6 proc. rok do roku – donosi magazyn Business Ukraine.

Roczna liczba pasażerów na lotnisku Boryspol w 2019 r. wyniosła 15,3 miliona. To nowy rekord dla lotniska, który stanowi jednocześnie około 60 proc. całkowitego przepływu pasażerów w ukraińskim przemyśle lotniczym, sięgającym 24,3 miliona pasażerów w ciągu ostatniego roku.

Liczba pasażerów na ukraińskich lotniskach podwoiła się w ciągu ostatnich pięciu lat. Ukraina przeżywa obecnie bezprecedensowy boom w ruchu lotniczym dzięki wielu czynnikom, w tym czwartemu z kolei rokowi wzrostu gospodarczego i nadejściu ruchu bezwizowego w czerwcu 2017 r. Z Unią Europejską. W ostatnich latach na ukraiński rynek weszło szereg tanich linii lotniczych, co znacznie poprawiło łączność tego kraju.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony