Partner serwisu

Kijów: Blisko milion pasażerów „ekspresu boryspolskiego”

Witold Urbanowicz 05.12.2019

Kijów: Blisko milion pasażerów „ekspresu boryspolskiego”
fot. Koleje Ukraińskie
Niedawno minął rok od uruchomienia połączenia kolejowego na kijowskie lotnisko Boryspol. W tym czasie uruchomiono ok. 10 tys. par połączeń, a kursy przewiozły blisko milion podróżnych.
Połączenie kolejowe, łączące dworzec główny w Kijowie i stację Darnyca z lotniskiem Boryspol, zostało uruchomione 30 listopada 2018 r. Było to możliwe dzięki dobudowie w ekspresowym tempie blisko 4 km linii kolejowej oraz hali peronowej przy lotnisku. Trasę obsługują szynobusy dostarczone wcześniej przez polską Pesę.

Jak informują Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznycia), w ciągu roku od uruchomienia połączenia skorzystało z niego blisko 1 mln podróżnych. – Jestem pewien, że nikt teraz nie podważa celowości połączenia kolejowego na lotnisko Boryspol. W ciągu roku wykonaliśmy ok. 10 tys. par połączeń, a liczba pasażerów w wystarczającym stopniu świadczy o sukcesie tego projektu – powiedział Jewhen Krawcow, szef UZ.

Codziennie uruchamianych jest ok. 57 kursów, a dzienna liczba pasażerów wynosi 2,5 tys. Rekordową liczbę pasażerów pociągi przewiozły w sierpniu i wrześniu 2019 r. – odpowiednio 98,2 tys. oraz 107,6 tys. podróżnych. Największą popularnością cieszą się kursy o 17:50 z centrum Kijowa i o 19:17 z lotniska.

W tej chwili trwa budowa nowego peronu na przystanku Wydubyczi, co umożliwi przesiadki do linii metra Syrećko-Peczerśkiej. Ukrzaliznycia czeka też na dostawę nowego pojazdu spalinowego z ukraińskich zakładów KWBZ z Krzemieńczuka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony