Partner serwisu

Kazachstan zamówił dwa A400M i będzie dziewiątym operatorem maszyn

Rafał Dybiński 05.09.2021

Kazachstan zamówił dwa A400M i będzie dziewiątym operatorem maszyn
fot. Airbus
Republika Kazachstanu złożyła zamówienie na dwa airbusy A400M - poinformował producent z Europy Zachodniej w oficjalnym komunikacie.
Kraj z Azji Środkowej będzie już dziewiątym operatorem tych samolotów. Wcześniej na A400M zdecydowały się również Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Turcja, Belgia, Malezja i Luksemburg.

Dostawa pierwszej maszyny do Kazachstanu zaplanowana została na 2024 rok. Kontrakt obejmuje również kompletny pakiet wsparcia technicznego i szkoleniowego.

Razem z umową podpisano jeszcze Memorandum of Understanding, dotyczące współpracy w zakresie usług utrzymania i remontów. - A400M stanie się kamieniem węgielnym taktycznych i strategicznych operacji lotniczych w Kazachstanie - podkreślił Michael Schoellhorn, dyrektor generalny oddziału Airbus Defence and Space.

Nowy kontrakt zwiększył całkowitą liczbę zamówień na A400M do 176 samolotów. - Spodziewamy się więcej takich zamówień w przyszłości. A400M dowiódł już swoich możliwości i osiągnął stan dojrzałości, na który czekało wielu potencjalnych klientów - podsumował Schoellhorn.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony