Partner serwisu

Katowice-Pyrzowice: Awaryjne lądowanie samolotu. Uratowano 12 pasażerów i dwa psy

Redakcja/inf. pras. 19.01.2021

Katowice-Pyrzowice: Awaryjne lądowanie samolotu. Uratowano 12 pasażerów i dwa psy
fot. Katowice Airport
Lecący z Malty samolot czarterowy z dwunastoma pasażerami i dwoma psami na pokładzie lądował w poniedziałek wieczorem z asystą służb ratunkowo-gaśniczych na lotnisku Katowice. Nikomu nic się nie stało. 
Powodem awaryjnego lądowania była dekompresja, czyli utrata ciśnienia w kabinie. Jak poinformował PAP w poniedziałek Piotr Adamczyk z zespołu prasowego Katowice Airport, lądowanie miało miejsce ok. godz. 19.

Załoga regionalnego samolotu Saab 340, lecącego czarterowym kursem z Malty do Katowic, mniej więcej nad granicą słowacko-polską, zauważyła dekompresję. Pilot poprosił kontrolę lotu o lądowanie z asystą.

– Nasza lotniskowa służba ratunkowo-gaśnicza zawiadomiła powiatowe centrum zarządzania kryzysowego w Tarnowskich Górach, oni ogłosili "akcję samolot", a w stronę lotniska ruszyła m.in. Państwowa Straż Pożarna – relacjonował Adamczyk.

– Lądowanie odbyło się przy asyście lotniskowej służby ratunkowo-gaśniczej, bezpiecznie, bez problemów. Na pokładzie było czterech członków załogi, dwunastu pasażerów i dwa psy. Nikomu nic się nie stało – dodał przedstawiciel lotniska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony