Partner serwisu

Katowice: Rejsy ewakuacyjne do Uzbekistanu, Kazachstanu i Iranu

Redakcja/inf. pras. 02.03.2022

Katowice: Rejsy ewakuacyjne do Uzbekistanu, Kazachstanu i Iranu
fot. Piotr Adamczyk/Katowice Airport
Od poniedziałku z Katowic odbywają się rejsy ewakuacyjne, opuszczających Ukrainę cudzoziemców, obywateli m.in. Uzbekistanu czy Kazachstanu –poinformował PAP Piotr Adamczyk, rzecznik górnośląskiego lotniska.
Według szacunków tylko w poniedziałek i wtorek katowicki port lotniczy miał obsłużyć blisko 1600 takich podróżnych. Najwięcej pasażerów ewakuowanych jest do Uzbekistanu i Kazachstanu. Jeden samolot poleciał również do Iranu. We wtorek z Katowic odleciały trzy rejsy do Uzbekistanu.

Ewakuację organizują ambasady poszczególnych państw. Pasażerowie docierają na katowickie lotnisko z Ukrainy drogą lądową. Samoloty przylatują do Katowic puste, natomiast odlatują już z pasażerami. Rejsy są organizowane na zasadzie czarterów. 

– W najbliższych dniach spodziewamy się kolejnych takich rejsów. Trudno powiedzieć, ile ich będzie, bo te informacje spływają do nas na bieżąco. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze jest zaangażowane w pomoc przy organizacji tych rejsów – podkreślił Adamczyk dla PAP.

Loty ewakuacyjne organizują najczęściej na zlecenie państw brokerzy – firmy specjalizujące się w organizacji różnych czarterów. W ostatnich dniach Katowice Airport odbiera wiele pytań od ich przedstawicieli o możliwość obsługi różnych samolotów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony