Partner serwisu

Katowice Airport: Wystartowały Abu Zabi i Wenecja

Redakcja 02.04.2022

Katowice Airport: Wystartowały Abu Zabi i Wenecja
fot. Katowice Airport
W niedzielę 27 marca na lotnisku im. Wojciecha Korfantego wszedł w życie letni rozkład lotów, w jego ramach wystartowały dwie nowe trasy regularne. Wizz Air zaczął latać do Abu Zabi a Ryanair do Wenecji.
W 2019 roku z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Pandemia koronawirusa, która wywoła największy kryzys w historii branży lotniczej, zahamowała prognozowany wzrost przewozów pasażerskich. W 2020 roku z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało 1,44 mln podróżnych, w 2021 roku było ich 2,32 mln. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające pyrzowickie lotniskiem, prognozuje, że w 2022 roku z siatki połączeń portu skorzysta od 3,8 mln do 4 mln pasażerów. Zachętą do latania mają być nowe trasy.

Wizz Air poleciał do Abu Zabi

W piątek 1 kwietnia linia lotnicza Wizz Air uruchomiła połączenie z Pyrzowic do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kierunek obsługiwany jest w każdy poniedziałek i piątek. Wizz Air otworzył bazę na lotnisku w stolicy ZEA 15 stycznia 2021 roku. W sezonie „Lato 2022” oferuje stamtąd szereg ciekawych tras m.in. Aleksandrię i Sauhadż w Egipcie, Amman i Akabę w Jordanii, Ałmaty i Nur Sultan w Kazachstanie, Maskat i Salalah w Omanie, czy też Mattala w Sri Lance.

„Połączenie Pyrzowice – Abu Zabi to nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Coraz popularniejsza staje się indywidualna organizacja wyjazdów turystycznych, a ta trasa umożliwia skorzystanie z bogatej, oryginalnej siatki azjatyckich i afrykańskich połączeń Wizz Air z jego bliskowschodniej bazy” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Wenecja z Ryanairem

W Pyrzowicach, w pierwszym tygodniu obowiązywania letniego rozkładu lotów, zadebiutowało również połączenie na główne weneckie lotnisko imienia Marco Polo. Loty z Katowice Airport do Wenecji obsługiwane są przez linię lotniczą Ryanair i odbywają się trzy razy w tygodniu w każdy wtorek, czwartek oraz niedzielę. W rozkładzie „Lato 2022” z Pyrzowic dostępnych jest jedenaście tras do Włoch. Sześć z nich (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo, Trapani, Wenecja) obsługuje linia lotnicza Ryanair. Pięć tras do tego państwa (Alghero, Katania, Mediolan-Bergamo, Neapol, Rzym-Ciampino) oferuje Wizz Air.

„Włochy od lat znajdują się w czołówce państw w ruchu regularnym z wylotem z Katowice Airport. W rekordowym 2019 roku, który był ostatnim przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, na kierunkach regularnych do Włoch odnotowaliśmy 220 tys. podróżnych, było to trzecie najpopularniejsze państwo w segmencie lotów rozkładowych”. – mówi Artur Tomasik.

W rozkładzie „Lato 2022” z lotniska im. Wojciecha Korfantego dostępnych jest 111 tras regularnych i czarterowych do 90 lotnisk zlokalizowanych w 30 krajach.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony