Partner serwisu

Kairos Air: Nowe linie lotnicze na włoskim niebie. Połączą region Marche z resztą kraju

Emilia Derewienko 17.01.2021

Kairos Air: Nowe linie lotnicze na włoskim niebie. Połączą region Marche z resztą kraju
Fot. Jero Vida
Przewoźnik Kairos Air ma wejść na rynek włoski jako zupełnie nowa linia lotnicza i połączy wschodnie Włochy, szczególnie wykluczony transportowo region Marche, z resztą kraju. Pierwsze loty zaplanowane są na czerwiec 2022 roku.
Kairos Air będzie najnowszą linią lotniczą Włoch z kapitałem początkowym w wysokości 500 tys. euro. Firma została założona 7 stycznia 2021 roku i obecnie posiada czterech udziałowców. Partnerem technicznym jest hiszpańska linia lotnicza Air Nostrum z siedzibą w Walencji, która wydzierżawi nowemu podmiotowi dwa turbośmigłowe samoloty ATR-72-600. Obejmie też 15 proc. podwyższenia kapitału.

Pierwsze loty są przewidziane na połowę 2022 roku. Zgodnie z biznesplanem linii lotniczej, Kairos Air ma na celu poprawę łączności w regionie Marche z resztą Włoch i planuje rozpoczęcie lotów do Mediolanu, Rzymu i Neapolu. Co ciekawe, Alitalii, czyli narodowego przewoźnika tego kraju, nie było w Ankonie, stolicy regionu, od 2017 roku.

Marche jest również słabo skomunikowany z głównymi włoskimi miastami transportem drogowym czy kolejowym. Badanie przeprowadzone w 2019 roku wykazało, że prawie 1,1 mln osób z tego regionu korzysta z lotnisk w Bolonii, Mediolanu i Rzymu. Istnieje więc duże zapotrzebowanie na transport lotniczy w regionie i Kairos Air chce tę niszę wykorzystać. Jeśli zaplanowane trasy okażą się sukcesem, przewoźnik planuje dodać do swojej sieci kolejne europejskie miasta, w tym Brindisi, Alghero, Olbia, a także zagraniczne Split i Korfu.

W ciągu najbliższych dni spółka ma podwyższyć kapitał zakładowy, co pozwoli na dołączenie do niej nawet 20 udziałowców. Obecnie czterema partnerami są włoscy przedsiębiorcy, z których wszyscy pochodzą z regionu Marche. Jeśli przewoźnik pomyślnie zwiększy kapitał zakładowy, planuje uczynić lotnisko w Marche swoją bazą. Port znajduje się około 12 km na zachód od Ankony, stolicy regionu Marche.

Nowa linia lotnicza będzie latać na podstawie certyfikatu przewoźnika lotniczego Air Nostrum (AOC). W ramach działalności w ramach AOC hiszpańskiej regionalnej linii lotniczej, włoski przewoźnik będzie również dzierżawił od Air Nostrum dwa samoloty ATR. Pozwoli to Kairos Air płacić jedynie za wynajem samolotu, a co za tym idzie – zatrudnianie własnych pilotów i personelu pokładowego. Oprócz bezpośrednich lotów włoskie linie lotnicze planują utworzenie co najmniej 55 nowych miejsc pracy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony