Partner serwisu

Już 150 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 poleciało z Emirates

Redakcja/inf. pras. 06.07.2021

Już 150 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 poleciało z Emirates
fot. Emirates Press
Samolotami Emirates przetransportowano już 150 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 – poinformował w oficjalnym komunikacie przewoźnik z Dubaju. 
6 lipca 1885 roku był historyczną datą dla współczesnej medycyny. Był to dzień, w którym Louis Pasteur podał pierwszą szczepionkę atenuowaną pacjentowi. W ciągu następnych 135 lat nastąpił skokowy rozwój szczepionek przeciwko różnym chorobom. Podczas pandemii COVID-19, naukowcy z całego świata ścigali się, aby opracować szczepionki, które pomogą zwalczyć pandemię COVID-19.

Emirates SkyCargo odegrały kluczową rolę w dystrybucji tych szczepionek z zakładów produkcyjnych do miejsc na całym świecie, w szczególności do krajów rozwijających się. Dział frachtowy Emirates przewiózł przez Dubaj 150 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19. To odpowiada ładunkom o łącznej masie 600 ton. Sześć różnych szczepionek przeciwko COVID-19 zostało wysłanych do ponad 80 miejsc docelowych na sześciu kontynentach. Przewieziono ich ponad 3500 opakowań. 

Emirates SkyCargo są światowym liderem w transporcie lotniczym farmaceutyków wrażliwych na temperaturę, w tym szczepionek przeciw COVID-19. Przewoźnik lotniczy ma w swoim hubie w Dubaju dedykowaną infrastrukturę z certyfikatem GDP do obsługi farmaceutyków. Nawet w szczycie pandemii COVID-19 linie codziennie przewoziły 200 ton farmaceutyków. W styczniu 2020 roku połączyły siły z DP World, International Humanitarian City i Dubai Airports, tworząc Dubai Vaccine Logistics Alliance, którego celem jest szybki transport szczepionek przeciwko COVID-19 przez Dubaj do krajów rozwijających się. Podpisane w lutym 2020 roku porozumienie z UNICEF ma na celu przyspieszenie transportu szczepionek przeciwko COVID-19.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony