Partner serwisu

Juneayo Airlines uruchomiły drugą trasę do Helsinek

Rafał Dybiński 16.10.2020

Juneayo Airlines uruchomiły drugą trasę do Helsinek
fot. Helsinki Airport
Juneayo Airlines zainaugurowały drugą trasę z Chin do Finlandii. Helsinki od poniedziałku zyskały bowiem bezpośrednie połączenie z Zhengzhou.
Rejsy między stolicami Finlandii oraz prowincji Henan, zaplanowane raz w tygodniu, obsługuje Boeing 787-9 Dreamliner. - Nowe połączenie wzmacnia pozycję Helsinek jako ważnego węzła dla lotów do Azji. To również ważne wydarzenie pod względem rozwoju w przyszłości. Pracowaliśmy długi czas nad nową trasą do Chin - przyznał Petri Vuori, jeden z wiceprezesów Finavii, odpowiedzialny za rozwój i planowanie sieci.

Samolot przewoźnika z Szanghaju wylatuje z portu nad rzeką Huang He o godz. 1:55. Lądowanie na lotnisku Vantaa w stolicy Finlandii zaplanowano na godz. 6:10 lokalnego czasu. Rejs powrotny z Helsinek startuje o godz. 20:30 i dociera do Zhengzhou o godz. 10:00 następnego dnia.

Czas lotu wynosi dziewięć godzin i kwadrans na odcinku do stolicy Finlandii oraz osiem i pół godziny na odcinku w stronę Państwa Środka. Bilety w klasie ekonomicznej kosztują nieco ponad 1000 dolarów.

Juneayo Airlines w lipcu ubiegłego roku uruchomiły również połączenie z Helsinek do portu Szanghaj-Pudong. Trasa do Zhengzhou jest z kolei jedyną bezpośrednią z Europy do największego miasta i zarazem stolicy prowincji Henan. Globalny kryzys wywołany wirusem COVID-19 spowodował zawieszenie w lutym rejsów China Southern Airlines znad rzeki Huang He do portu Londyn-Heathrow.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony