Partner serwisu

JetSmart rozważa trasy do Urugwaju i zakłada nowe linie lotnicze w Peru

Rafał Dybiński 02.08.2020

JetSmart rozważa trasy do Urugwaju i zakłada nowe linie lotnicze w Peru
Fot. JetSmart
Tani przewoźnik JetSmart rozważa uruchomienia tras do Urugwaju, gdzie dostrzega potencjał. Najbardziej atrakcyjne wydaje się połączenie Santiago z Montevideo.
Linie lotnicze z Chile nie ujawniły jeszcze szczegółów prowadzonych negocjacji z Ministerstwem Transportu i Robót Publicznych Urugwaju, które jednak oświadczyło, że rozpoczęcie działalności JetSmart jest w interesie tego kraju.

Przed rokiem w najmniejszym kraju Ameryki Południowej najbardziej operatywna była LATAM Airlines Group, która przewiozła blisko 30 proc. pasażerów odlatujących z Urugwaju. Prawie 19 proc. podróżnych skorzystało na tych trasach, głównie z Montevideo i Punta del Este, z usług Aerolineas Argentinas. Podium statystyki uzupełniły GOL Linhas Aereas z 11,64 proc. obsłużonych pasażerów.

Tani przewoźnik z Chile dwa tygodnie wcześniej potwierdził również plany uruchomienia nowej linii lotniczej w Peru, która obsłuży trasy krajowe i międzynarodowe z tego państwa.

Proces uzyskania certyfikacji przewoźnika lotniczego jest już w toku. JetSmart ma nadzieję, że już w pierwszej połowie 2021 roku rozpocznie krajowe loty w Peru, skąd rozważane są połączenia międzynarodowe do większych ośrodków Ameryki Południowej oraz na Karaiby.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony