Partner serwisu

Jet2.com zawieszają wznowienie połączeń do 23 czerwca

Rafał Dybiński 12.04.2021

Jet2.com zawieszają wznowienie połączeń do 23 czerwca
fot. jet2.com
Linie lotnicze Jet2.com poinformowały w oficjalnym komunikacie o przedłużeniu zawieszenia wszystkich tras do 23 czerwca. Powodem takiej decyzji są "niejasne" plany Wielkiej Brytanii dotyczące zniesienia restrykcji ograniczających podróże międzynarodowe.
Przestudiowaliśmy zalecenia rządowej grupy zadaniowej Global Travel Taskforce i jesteśmy nimi bardzo rozczarowani. Brakuje jakichkolwiek rygorystycznych szczegółów dotyczących ponownego wznowienia podróży międzynarodowych. To wszystko wygląda w rzeczywistości tak samo jak sześć miesięcy temu - podkreślił Steve Heapy, prezes Jet2.com.

Decydenci z Londynu zakładają powrót do latania do innych krajów w trzech etapach na podstawie ustalonego systemu ryzyka. Wstępnie międzynarodowe rejsy będzie można wznowić od 17 maja, niemniej w zaleceniach jest zastrzeżenie, że sytuacja może się zmienić. - Nadal nie wiemy, kiedy możemy zacząć latać, dokąd możemy polecieć, a także jaka będzie dostępność testów oraz jaki będzie ich koszt. Zamiast jasnych odpowiedzi na pytania, mamy coraz więcej pytań - nie kryje rozgoryczenia Steve Heapy.

Przewoźnik z Leeds planował wznowić rejsy z pasażerami właśnie od 17 maja. Wtedy z Manchesteru miały wystartować loty na hiszpańską Fuerteventurę, natomiast z Glasgow do Alicante. Teraz wiadomo, że połączenia zostaną wznowione najwcześniej 24 czerwca. - Wiemy, jak bardzo nasi klienci pragną gdzieś polecieć na zasłużone urlopy. Widzieliśmy w naszych rezerwacjach rosnący popyt na pakiety wakacyjne ze strony wczasowiczów z Wielkiej Brytanii. Staramy się jednak prowadzić firmę w sposób jak najbardziej przejrzysty, a tego nam teraz nie gwarantują rządowe zalecenia - podsumował prezes Jet2.com.

Flota brytyjskich tanich linii lotniczych składa się obecnie z 92 samolotów, z czego aż 74 to boeingi 737-800. Poza nimi przewoźnik z Leeds wykorzystuje do swoich operacji dziesięć boeingów 757-200, siedem boeingów 737-300 oraz jednego airbusa A321-200. Kolejne dwa tej wersji odrzutowce producenta z Tuluzy są zamówione. Przed wybuchem kryzysy wywołanego wirusem COVID-19 niskokosztowiec z bazami w Anglii (Bristol, Birmingham, Manchester i Newcastle oprócz Leeds), Szkocji (Glasgow i Edynburg), Irlandii Północnej (Belfast) oraz Hiszpanii (Alicante, Palma de Mallorca i Teneryfa) przewiózł w 2019 roku ponad 14 mln pasażerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony