Partner serwisu

Jesienią trzy nowe trasy i wznowienie trzech połączeń easyJet w Europie

Rafał Dybiński 17.07.2022

Jesienią trzy nowe trasy i wznowienie trzech połączeń easyJet w Europie
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze easyJet uruchomią w najbliższym sezonie zimowym trzy nowe trasy i wznowią kolejne trzy połączenia – informuje "Air Journal".
Niskokosztowiec z Wielkiej Brytanii zaoferuje ponownie od 30 października rejsy między Paryżem i Liverpoolem. Połączenie z portowego miasta nad Sekwanę będzie obsługiwane codziennie. Na tej trasie easyJet będzie pośrednio konkurować z Ryanairem. Tani przewoźnik z Irlandii oferuje bowiem loty z Liverpoolu do podparyskiego portu Beauvais.

Do Rovaniemi z dwóch miast

Sześć rejsów w tygodniu będzie dostępnych między portem Londyn-Luton i Madrytem oraz między Manchesterem i Rovaniemi. Fińskie miasto w Laponii zyska jeszcze, ale dopiero od 18 listopada, loty do Bristolu. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki oraz piątki.

Na początku listopada easyJet wznowią także loty między Manchesterem i Fuerteventurą na Wyspach Kanaryjskich. Klienci niskokosztowca dolecą na archipelag z przemysłowego ośrodka dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki oraz soboty.

Od 2 listopada natomiast w ofercie taniego przewoźnika z Wysp Brytyjskich pojawią się rejsy ze stołecznego portu Londyn-Gatwick do Porto Santo na Maderze. Trasa będzie realizowana również dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy oraz soboty.

– Cieszymy się z nowych tras i powrotu wcześniej obsługiwanych połączeń w naszej europejskiej sieci z Wielkiej Brytanii. Dzięki nim nasi klienci zyskają większy wybór za fantastyczne taryfy – zachęca do podróży Ali Gayward, odpowiadający za brytyjski rynek w easyJet.

Ugoda z Verdi

Wcześniej informowaliśmy, że niskokosztowiec osiągnął porozumienie z niemieckim związkiem zawodowym Verdi. Ugoda pozwoli uniknąć dalszych strajków. Umowa obejmie sekwencyjne podwyżki wynagrodzeń i jednorazowe dodatki dla pilotów i personelu pokładowego. Zmiany mają wejść w życie w październiku. Więcej o tym w TYM TEKŚCIE
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony