Partner serwisu

Jassy z większą liczbą tras Blue Air. Ambitne plany na 2023 rok

Rafał Dybiński 17.04.2022

Jassy z większą liczbą tras Blue Air. Ambitne plany na 2023 rok
fot. Blue Air
Linie lotnicze Blue Air uruchomią jedenaście nowych tras z Jassów. Lotnisko na północnym wschodzie Rumunii, położone niedaleko granicy z Mołdawią, zostało nową bazą taniego przewoźnika.
Blue Air zatrudnią w Jassach kolejnych 40 osób i zaproponują podróżnym 46 lotów w tygodniu do już trzynastu miejsc docelowych na Starym Kontynencie. Większe oferowanie to efekt zbazowania dwóch kolejnych samolotów niskokosztowca.

Jassy dzięki liniom lotniczym Blue Air zyskają w najbliższym sezonie letnim rejsy do Brukseli, Barcelony, Dublina, Duesseldorfu, Heraklionu, Londynu, Monachium, Paryża, Rzymu oraz na Mykonos i Zakintos. Na tym jednak nie koniec, bowiem prezes przewoźnika Krassimir Tanew zapowiada jeszcze lepszą ofertę w przyszłym roku.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy otworzyć naszą nową bazę w tym mieście i zaproponować pasażerom jedenaście nowych połączeń. Pragniemy kontynuować wzmacnianie naszej pozycji w Jassach i rozwój siatki tras, które docelowo w 2023 roku obsłużą 25 destynacji. Zbazujemy wtedy tutaj w sumie cztery nasze boeingi 737 MAX 8 – ujawnił Tanew.

– Jesteśmy podekscytowani planami Blue Air wobec naszego lotniska. Teraz inaugurujemy wspólnie nową bazę i ogłaszamy nowe połączenia, a w przyszłym roku będziemy oferować jeszcze więcej lotów. Jesteśmy przekonani, że nowe trasy spotkają się z pozytywnym odbiorem wśród pasażerów, bowiem wiele z nich było wcześniej pożądanych – stwierdził Romeo Vatra, dyrektor zarządzający portem Jassy.

– Jesteśmy drugim pod względem wielkości i obsłużonych podróżnych lotniskiem regionalnym w Rumunii. Zakończyliśmy marzec z wynikiem 120 tys. odprawionych pasażerów. To liczby większe już od poziomu sprzed pandemii. W całym pierwszym kwartale obsłużyliśmy łącznie 220 tys. podróżnych i myślę, że z pomocą takich zaufanych partnerów jak Blue Air przebijemy na koniec roku nawet poziom miliona – podsumował Vatra.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony