Partner serwisu

Japońska straż przybrzeżna zamawia dwa helikoptery H225

Emilia Derewienko 06.04.2020

Japońska straż przybrzeżna zamawia dwa helikoptery H225
fot. Airbus
Największy japoński operator śmigłowców Super Puma, Japan Coast Guard (JCG), czyli japońska straż przybrzeżna, złożył zamówienie na dwa śmigłowce H225. Tym samym flota JCG powiększy się do 15 maszyn, a składać się będzie z dwóch AS332 i trzynastu H225.
Nowe śmigłowce będą wykorzystywane do działań na obszarach przybrzeżnych, egzekwowania bezpieczeństwa, a także misji ratunkowych w Japonii. – Dziękujemy japońskiej straży przybrzeżnej za ciągłe zaufanie do H225 – powiedział Guillaume Leprince, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii.

– Śmigłowiec H225 jest przydatny w operacjach poszukiwawczo-ratowniczych i egzekwowaniu bezpieczeństwa. Cieszymy się, że maszyny te są skutecznie rozmieszczone w Japonii od lat. W ciągu ostatnich miesięcy dostarczyliśmy JCG trzy nowe H225 w terminie i jesteśmy zobowiązani do pełnego wsparcia istniejącej floty, a także przyszłych dostaw, zapewniając wysoką dostępność dla jej operacji – dodał.

Dwusilnikowy H225 w kategorii 11 ton jest najnowszym członkiem rodziny Super Puma firmy Airbus Helicopters. Jak podaje producent, maszyna wyposażona jest w najnowocześniejsze przyrządy elektroniczne i uznaną precyzję autopilota, a H225 przystosowany do pracy w każdych warunkach pogodowych. Śmigłowiec oferuje wyjątkową wytrzymałość i dużą prędkość przelotową, a także może być wyposażony w różne urządzenia odpowiednie do każdej roli.

W samej Japonii przez operatorów cywilnych jest obecnie obsługiwanych 28 śmigłowców z rodziny Super Puma.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony