Partner serwisu

Japonia otwiera stopniowo granice dla zagranicznych turystów

Rafał Dybiński 27.05.2022

Japonia otwiera stopniowo granice dla zagranicznych turystów
fot. ANA
Po raz pierwszy od dwóch lat od wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 granice Japonii zostaną ponownie otwarte dla zagranicznych turystów. Premier Kraju Kwitnącej Wiśni Kishida Fumio zastrzega jednak, że pod pewnymi warunkami, a łagodzenie ograniczeń będzie stopniowe - informuje serwis "NHK World-Japan".
– Od 10 czerwca ponownie będziemy mogli zaprosić zagranicznych turystów w zorganizowanych wycieczkach – oznajmił w czwartek Fumio. Wcześniej premier Japonii przekazał, że obecny limit liczby przybywających do Kraju Kwitnącej Wiśni podróżnych zostanie od 1 czerwca podwojony do 20 tys. osób dziennie od 1 czerwca. Urzędnicy twierdzą, że przyloty zorganizowanych wycieczek umożliwią decydentom z Tokio lepszą kontrolę nad potencjalnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Zgodnie z nową polityką bezpieczeństwa regiony zostaną podzielone na trzy kategorie w zależności od domniemanego ryzyka infekcji. Goście z grupy najniższego ryzyka będą zwolnieni z testów na obecność wirusa i poddawania się kwarantannie, nawet jeśli nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Klasyfikacja grup zostanie ogłoszona jeszcze w tym tygodniu, niemniej jak zapewniają urzędnicy aż 80 proc. odwiedzających nie zostanie poddanych kwarantannie po przybyciu do Japonii.

Kraj Kwitnącej Wiśni jest jedynym członkiem G7, który wciąż ogranicza liczbę odwiedzających z innych państw. Liderzy biznesu apelują do administracji premiera Fumio o złagodzenia kontroli granicznych w celu ożywienia gospodarki, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii.

Proponowany dzienny limit przybywających podróżnych w liczbie 20 tys., obejmujący również mieszkających w innych krajach obywateli Japonii, to jednak mniej niż jedna czwarta liczby zagranicznych gości rejestrowanych przed pandemią. Urzędnicy twierdzą, że mają nadzieję, że ostatecznie złagodzą ograniczenia podróży, zapewniając jednocześnie kontrolę nad wirusem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo