Partner serwisu

JAL planuje zakończyć jesienią proces odnowy sieci krajowych tras

Rafał Dybiński 25.07.2020

JAL planuje zakończyć jesienią proces odnowy sieci krajowych tras
fot. Piotr Bożyk
Japan Airlines (JAL) odnotowują wciąż spory wzrost popytu na krajowych trasach. Linia lotnicza planuje przywrócić sieć w Kraju Kwitnącej Wiśni szybciej, niż początkowo zakładano.
Zniesienie ograniczeń rządowych 19 czerwca momentalnie wpłynęło na poprawę sytuacji przewoźnika z Dalekiego Wschodu Azji, który prognozuje, że już w sierpniu osiągnie 70 proc. optymalnego oferowania sprzed wybuchu pandemii.

Na drugą połowę lipca bieżącego roku planowane jest wznowienie ponad połowy krajowych tras, a koniec miesiąca przyniesie zwiększenie tego poziomu do 68 proc.

Narodowy przewoźnik powietrzny liczy, że sprzyjający sierpień umożliwi obsługę nawet 91 proc. tras w Kraju Kwitnącej Wiśni. Proces odnowy tej sieci zakończy się w październiku, kiedy przywrócone zostaną wszystkie krajowe odcinki sprzed kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.

Znacznie gorzej sprawa wygląda jednak z rejsami międzynarodowymi, głównie ze względu na restrykcje obowiązujące w innych państwach. Sternicy Japan Airlines przewidują w sierpniu wzrost do 10 proc. swoich tras zagranicznych, natomiast we wrześniu poziom osiągnie dopiero 11 proc. To i tak poprawa w stosunku do aktualnych siedmiu proc.

Przewoźnik z Kraju Kwitnącej Wiśni obsługuje w lipcu sześć miast w Stanach Zjednoczonych, w tym Nowy Jork, Los Angeles i Chicago. Ponadto maszyny linii lotniczej z Japonii wzbijają się w powietrze, aby dotrzeć do Helsinek, Frankfurtu, Paryża i Londynu. Nieosiągalne pozostaną wciąż loty do miast w Australii, Indiach oraz do Singapuru.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony