Partner serwisu

Itaka odwołuje część lotów. Aeroitalia zrezygnowała z obsługi czarterów

simetra 24.06.2022

Itaka odwołuje część lotów. Aeroitalia zrezygnowała z obsługi czarterów
fot. Jcob Nasyr/ unsplash
Itaka odwołuje pojedyncze wyloty i wprowadza zmiany w siatce połączeń czarterowych na sezon letni. Aeroitalia, nowy przewoźnik z Włoch, wycofał się z obsługi połączeń. Firma przeprasza klientów za niedogodności i zapewnia, że już trwa reorganizacja siatki połączeń.
Itaka w mediach społecznościowych poinformowała o konieczności wprowadzenia „pilnych zmian w siatce połączeń czarterowych na sezon Lato 22” oraz „anulacji pojedynczych wylotów”.

Spółka podkreśla, że działania są niezbędne do aktualizacji siatki połączeń, czego przyczyną jest „wycofanie się jednego z przewoźników z obsługi naszych operacji czarterowych”. Z naszych informacji wynika, że chodzi o włoską firmę Aeroitalia. To nowy przewoźnik, który dopiero w kwietniu tego roku uzyskał Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC). Założycielem linii jest znany w branży lotniczej German Efromovich.

„Niestety po trudnym okresie pandemii branża lotnicza, która w tym czasie mocno zredukowała zatrudnienie, tego lata boryka się z poważnymi problemami kadrowymi, co bezpośrednio wpływa zarówno na dostępność załóg samolotów, jak i obsługi naziemnej. Potwierdzają to liczne sytuacje kryzysowe i chaos, do których dochodzi na lotniskach w większości krajów Europy. Istniejące procedury nie zezwalają na wykonywanie lotów bez spełnienia określonych procedur, gdzie czynnik ludzki ma znaczenie kluczowe, w związku tym część zaplanowanych lotów nie może być zrealizowana” – napisała Itaka w oświadczeniu.

„Przed rozpoczęciem sezonu Lato 22, kierując się dużym zainteresowaniem Klientów i wyraźnie wzmożonym popytem, zawarliśmy dodatkowe umowy na przeloty czarterowe, czemu towarzyszyły dodatkowe kontrakty gwarancyjne na hotele. Niestety, mimo zawarcia stosownych umów, jeden z przewoźników czarterowych wycofał się z zawartej umowy, powodując „efekt domina” w precyzyjnie skonstruowanej siatce połączeń zaktualizowanej o dodatkowe przeloty” – czytam w komunikacie.

Itaka zaznacza, że 90% zaplanowanych przelotów nie jest dotknięta poważnymi problemami, ale i w tym przypadku możliwe są zmiany operacyjne. Obecnie dla Itaki przeloty realizowane są przez: PLL LOT, Enter Air, Smart Wings, Electra Airlines, BUZZ (Ryanair Sun), European Air Charter, Nouvelair, Sky Express, Alba Wings.

„Opracowujemy zaktualizowaną siatkę połączeń czarterowych, co mimo wytężonej pracy wielu zespołów może zająć kilka następnych dni” – informuje spółka. Itaka przeprasza za zaistniałą sytuację klientów i zachęca do kontaktu w celu potwierdzenia wylotów. Osobom, które nie będę mogły wylecieć na wakacje mają zostać zwrócone koszty lub zaproponowana alternatywa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony