Partner serwisu

Włoskie ITA Airways potwierdziły zamówienie 28 airbusów

Avgeek 02.12.2021

Włoskie ITA Airways potwierdziły zamówienie 28 airbusów
Fot. Airbus Media
Linia Italia Trasporto Aereo (ITA), następca Alitalii, potwierdziła wczoraj (1 grudnia) zamówienie 28 airbusów z rodziny A220, A320neo oraz A330neo. Włoski przewoźnik podpisał zobowiązanie do zakupu tych samolotów pod koniec września br.
ITA Airways oficjalnie potwierdziła podpisane 30 września br. porozumienie z Airbusem dotyczące zakupu 28 nowych samolotów: 10 A330-900neo do obsługi lotów dalekodystansowych, siedmiu A220 oraz 11 samolotów A320neo, a dostawy tych ostatnich mają się rozpocząć po zakończeniu realizacji pierwszego biznesplanu. Oprócz tych samolotów linia wyleasinguje także cztery A350-900, z których pierwszy zostanie dostarczony w czerwcu przyszłego roku.

Nowe airbusy powiększą początkową flotę ITA Airways o samoloty nowej generacji i o lepszych parametrach ekologicznych. Wyposażone w najnowsze technologie i najnowocześniejsze kabiny zagwarantują maksymalną wydajność operacyjną dla przewoźnika i najwyższy komfort dla podróżnych ITA Airways.

- Dziś strategiczne partnerstwo z Airbusem robi ważny krok naprzód dzięki sfinalizowaniu zamówienia, które ogłosiliśmy we wrześniu tego roku. Oprócz tej umowy pojawiły się możliwości dalszej współpracy, w szczególności w zakresie rozwoju technologicznego w sektorze lotniczym i cyfryzacji, w których Airbus jest liderem na rynku. Wszystko to jest częścią działań zmierzających do osiągnięcia naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska - powiedział Alfredo Altavilla, prezes wykonawczy ITA Airways.

Od lewej: Alfredo Altavilla, prezes ITA oraz Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa.

Oprócz tych 28 samolotów od Airbusa, ITA podpisała umowę leasingową z ALC na 31 samolotów: 15 A220, dwa A320neo, dziewięć A321neo i pięć A330-900neo z portfela zamówień ALC w Airbusie. Samoloty te będą dostarczane do przewoźnika stopniowo, a pierwsze dostawy planowane są na drugą połowę 2022 r.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być partnerem ITA Airways w budowaniu jej długoterminowej przyszłości z najbardziej wydajnymi, najnowocześniejszymi technologicznie samolotami Airbusa. Ta umowa wspiera cele biznesowe ITA Airways, aby rozwijać swoją siatkę połączeń w Europie i na arenie międzynarodowej w najbardziej zrównoważony sposób - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbus i szef Airbus International.

W sumie, ITA będzie leasingować łącznie 62 nowe samoloty Airbusa z czego 19 odrzutowców będą to samoloty dalekodystansowe, w tym ultranowoczesne A350-900, oraz 43 samoloty do lotów krótko- i średniodystansowych. Dostawy są rozłożone na lata 2022 - 2027, z czego w 2025 r. linia planuje posiada 70 proc. floty opartej o nowe samoloty. Dokładnie rozpoczną się one pod koniec pierwszego kwartału 2022 r., rozpoczynając tym samym proces rozbudowy i konwersji początkowej floty ITA (po Alitalii), składającej się z 52 samolotów: 18 airbusów A319, 27 A320 oraz siedmiu A330-200, na nową generację bardziej wydajnych i przyjaznych dla środowiska samolotów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony