Partner serwisu

Islandzki PLAY czeka na trzy A321neo i ruszy z lotami 24 czerwca

Rafał Dybiński 10.05.2021

Islandzki PLAY czeka na trzy A321neo i ruszy z lotami 24 czerwca
For. Airbus Media
Islandzki startup PLAY ma otrzymać pierwszy samolot A321neo jeszcze w maju. Dwa kolejne wzmocnią flotę nordyckiego przewoźnika na początku lipca. Nowe linie lotnicze planują zainaugurować pasażerskie rejsy 24 czerwca – donosi dziennik "Morgunblaðið".
Skandynawski niskokosztowiec zamierza wypełnić lukę pozostawioną przez WOW Air. Na liście jego początkowych destynacji znajdują się Alicante, Dublin, Kopenhaga, Londyn, Paryż i Teneryfa. Inauguracyjna trasa pozostaje jednak wciąż tajemnicą.

Prezes PLAY Birgir Jónsson ujawnił, że zatrudnieni piloci przechodzą już szkolenie na symulatorze lotów w Wielkiej Brytanii, czekając w gotowości na przybycie pierwszego odrzutowca. Każdy A321neo przewoźnika z Islandii pomieści na pokładzie tylko 200 pasażerów, a nie jak zazwyczaj 220. Mniejsza liczba miejsc ma poprawić komfort podróży.

– Wkrótce będzie pomalowany lśniąco czerwonym lakierem PLAY. Będziemy wyróżniać się w pozytywny sposób, uosabiając radość i zabawę. Zachęcamy do zachowania czujności, bowiem w naszym systemie rezerwacji na flyplay.com, czeka ukrytych 1000 darmowych biletów – zdradził Jónsson serwisowi "Simple Flying".

Nowe nordyckie linie lotnicze zapewniły sobie łącznie 262 sloty na lotnisku Londyn-Gatwick w 2021 roku i właśnie trasa do stolicy Anglii z portu Keflavik niedaleko Rejkiawiku wydaje się faworytem do roli inauguracyjnej działalność przewoźnika z Islandii. Według pozyskanych miejsc na start i lądowanie połączenie od sierpnia byłoby realizowane już codziennie. PLAY ma również sporą liczbę slotów w Dublinie, Kopenhadze i Paryżu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony