Partner serwisu

Iran wypłaci odszkodowanie za zestrzelenie B737 UIA

Rafał Dybiński 31.07.2020

Iran wypłaci odszkodowanie za zestrzelenie B737 UIA
fot. Piotr Bożyk
Władze Iranu zgodzą się wypłacić odszkodowanie za zestrzelony samolot Boeinga 737-800 linii Ukraine International Airlines na początku 2020 roku – informuje serwis CFTS. Zginęło wówczas 176 osób.
– Iran zgodził się wypłacić odszkodowanie, ale realizacja tej kwestii zajmie trochę czasu i ma różne aspekty z technicznego i prawnego punktu widzenia – wyznał rzecznik irańskiego MSZ Abbas Mousavi, komentując negocjacje z Ukrainą w sprawie katastrofy samolotu pasażerskiego. Jak zapewnił rozmowy będą kontynuowane i przypomniał, że odpowiedzialność za to, co się stało ponosi Teheran.

Pierwsze oficjalne komunikaty o tym, że samolot został najpewniej nieumyślnie zestrzelony, pojawiły się już w czwartek 9 stycznia. Informacje przekazał premier Kanady, Justine Trudeau i administracja Stanów Zjednoczonych. W sieci pojawiło się także nagranie z rzekomego momentu zestrzelenia samolotu przez irańską rakietę rosyjskiej produkcji typu Tor. Wcześniej Iran informował, że powodem katastrofy było przegrzanie się jednego z silników, co następstwie wywołało pożar maszyny.

Boeing 737-800 obsługujący rejs UIA z Teheranu do Kijowa rozbił się trzy minuty po starcie ze stolicy Iranu. Na pokładzie samolotu obsługującego lot PS752 znajdowało się 176 osób, w tym 9 członków załogi, łącznie obywateli siedmiu krajów: Iranu (82), Kanady (63), Ukrainy (11 – w tym 9 członków załogi), Szwecji (10), Afganistanu (4), Niemiec (3) oraz Wielkiej Brytanii (3).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
UIA. Katastrofa pod Teheranem
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony