Partner serwisu

Iran Air zawiesił wszystkie połączenia do Europy

Aleksander Domański 09.03.2020

Iran Air zawiesił wszystkie połączenia do Europy
fot. Wikipedia
Narodowy przewoźnik Iranu ogłosił w niedzielę zawieszenie wszystkich lotów do Europy do odwołania. Decyzja jest najwyraźniej powiązana z zakazem wlotu samolotów linii do europejskiej przestrzeni powietrznej. Iran Air podporządkowały się tym decyzjom, choć kwestionuje ich podstawy.
W oświadczeniu wydanym przez firmę nie wymieniono jako powodu decyzji szalejącej w Iranie epidemii koronawirusa. Powołano się jedynie na „ograniczenia” nałożone przez władze europejskie z „nieznanych przyczyn”.

W niedzielę ministerstwo zdrowia Iranu poinformowało, że liczba osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa wzrosła do 6566 osób wobec 4747 zakażeń potwierdzonych do piątku. Z powodu powikłań po zachorowaniu na ostrą niewydolność dróg oddechowych Covid-19 zmarły już 194 osoby (wobec 124, o których informowano w piątek).

Osoby zakażone są we wszystkich 31 prowincjach Iranu. W czwartek irańskie władze ogłosiły, że ustanowią punkty kontrolne, by ograniczyć podróże między głównymi miastami i w konsekwencji powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Władze ostrzegły też, że mogą użyć siły w celu ograniczenia podróży między miastami.

Associated Press podał w ubiegłym tygodniu, że w Teheranie strażacy rozpylali środki dezynfekujące na 18-kilometrowej ulicy Waliasr, uważanej za najdłuższą na Bliskim Wschodzie. Niektórzy robili opryski wprost z wozów strażackich, a inni chodzili po chodnikach, dezynfekując bankomaty i witryny sklepowe. W Iranie zawieszono także „do odwołania” prace parlamentu.

W ostatnich dniach kilka krajów, w tym Armenia, Turcja, Gruzja i Szwecja, nałożyło ograniczenia na połączenia lotnicze z Iranem ze względu na sytuację epidemiologiczną w Islamskiej Republice. Iran Air lata do różnych miejsc w Europie, w tym do Paryża, Londynu, Amsterdamu, Sztokholmu, Frankfurtu, Wiednia, Mediolanu i Rzymu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo