Partner serwisu

Interjet zwiększa liczbę krajowych tras i częstotliwość lotów

Rafał Dybiński 31.08.2020

Interjet zwiększa liczbę krajowych tras i częstotliwość lotów
fot. Eric Salard
Linie lotnicze Interjet z Meksyku poinformowały o zwiększeniu od września liczby krajowych tras i częstotliwość lotów do ważniejszych destynacji.
Najwięcej możliwości zyskają podróżni wybierający kierunki do północnych stanów największego państwa Ameryki Środkowej, w tym popularnych miejsc turystycznych nad Pacyfikiem i Zatoką Meksykańską.

Jedna z trzech największych krajowych linii lotniczych, obsługująca w sumie już ponad 50 tras (mapka destynacji poniżej), zaznaczyła także, że będzie egzekwować surowe środki bezpieczeństwa i higieny, oferując swoim pasażerom bezpłatne testy na obecność wirusa COVID-19 oraz maseczki N95.Interjet uzyskała w lipcu zastrzyk kapitałowy w wysokości 150 milionów dolarów, który ma pomóc jej w przeprowadzeniu poważnej restrukturyzacji, mającej na celu złagodzenie kryzysu w sektorze lotniczym. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 niemal zdławiła globalne podróże w drugim kwartale bieżącego roku.

Tani przewoźnik latał jeszcze w maju jedynie do sześciu destynacji, na których liście były Cancun, Monterrey, Guadalajara, Puerto Vallarta, Merida i Oaxaca, a rejsy w najtrudniejszym okresie realizował z pomocą trzech samolotów Suchoj Superjet 100, których planował się wcześniej pozbyć i które nie były wcześniej w powietrzu od ponad roku. Jego flota składa się w sumie z siedmiu takich rosyjskich maszyn oraz czterech airbusów, w tym trzech wersji A320-200 i jednego A321neo.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony