Partner serwisu

Interjet negocjuje z rządem Kuby sprzedaż samolotów Suchoj Superjet 100

Rafał Dybiński 26.03.2021

Interjet negocjuje z rządem Kuby sprzedaż samolotów Suchoj Superjet 100
fot. InterJet
Tanie linie lotnicze Interjet liczą na sprzedaż swoich 22 samolotów Suchoj Superjet 100, aby zmniejszyć w ten sposób zadłużenie i uratować się przed bankructwem. Większość maszyn rosyjskiej produkcji, należących do przewoźnika z Meksyku, może trafić na Kubę.
Obecnie Interjet są niewypłacalne i złożyły wniosek o sądową ochronę przed upadłością. Zadłużenie przewoźnika z Ameryki Łacińskiej sięga już blisko miliarda euro. Według Forbes z tej sumy blisko 320 mln euro poszło na zakup samolotów z Rosji.

Rzecznik tanich linii lotniczych ujawnił jednak, że prowadzone są negocjacje z rządem Kuby w sprawie sprzedaży dwudziestu maszyn Suchoj Superjet 100, ale szczegóły tych rozmów nie są znane. Prawdopodobnie wzmocniłyby flotę państwowego przewoźnika Cubana de Aviación, składającą się także z sześciu Antonowów An-158, czterech Iljuszynów Ił-96 i trzech Tupolewów Tu-204, z których dwa wykorzystywane są do rejsów cargo.

Rosyjskich samolotów na pewnie nie kupi niemiecka Lufthansa Consulting, co również sugerował rzecznik Interjet. Firma doradcza zdementowała szybko takie doniesienia i podkreśliła, że nigdy nie zainwestuje w żadne linie lotnicze. Niemniej gdyby maszyny Suchoj Superjet 100 rzeczywiście trafiły na Kubę, to przewoźnik z Meksyku mógłby odważniej postawić na aribusy A320, oczywiście przy współpracy z nowymi inwestorami. Przed rokiem pojawiły się informacje, że niskokosztowiec zamierza pozyskać tuzin A220, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. 

Interjet zamówiły przed laty w sumie 30 samolotów Suchoj Superjet 100, ale ostatecznie linie lotnicze z Meksyku odebrały tylko 22. Przewoźnik z Ameryki Łacińskiej był pierwszym i jedynym nie z Rosji posiadającym w swojej flocie takie maszyny. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony