Partner serwisu

Indyjskie Akasa Air zamówiły 72 boeingi z rodziny 737 MAX

Rafał Dybiński 18.11.2021

Indyjskie Akasa Air zamówiły 72 boeingi z rodziny 737 MAX
Fot. Boeing
Linie lotnicze Akasa Air złożyły zamówienie na 72 boeingi z rodziny 737 MAX - poinformował producent z Chicago w oficjalnym komunikacie. Wartość umowy z indyjskim przewoźnikiem szacuje się na 9 mld dolarów.
– Cieszymy się, że możemy współpracować z Boeingiem przy naszym pierwszym zamówieniu na samoloty i dziękujemy za zaufanie do biznesplanu Akasa Air. Wierzymy, że nowe odrzutowce poprowadzą nas do celu, jakim jest prowadzenie nie tylko opłacalnej, niezawodnej i przystępnej cenowo linii lotniczej, ale także przyjaznej dla środowiska firmy z najmłodszą i najbardziej ekologiczną flotą na indyjskim niebie – podkreślił Vinay Dube, prezes przewoźnika z Azji Południowej.

– Indie to jeden z najszybciej rozwijających się rynków lotniczych na świecie o niezrównanym potencjale. Już teraz jesteśmy świadkami silnego ożywienia w podróżach lotniczych i widzimy przed sobą dziesięciolecia wzrostu. Głównym celem Akasa Air jest pomoc w rozwoju Indii oraz tworzenie przyjaznego środowiska dla wszystkich Hindusów, niezależnie od ich pochodzenia społeczno-ekonomicznego lub kulturowego – dodał Vinay Dube.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Akasa Air zaufała odrzutowcom z rodziny 737 MAX, które swoimi osiągami, elastycznością i możliwościami są idealnymi samolotami do wdrożenia na jeden z najszybciej rozwijających się w branży lotniczej na całym świecie rynek indyjski. Jesteśmy przekonani, że zapewnią skuteczny rozwój sieci przewoźnika – podsumował Stan Deal, prezes Boeinga.

Według prognoz amerykańskiego producenta rosnąca gospodarka Indii i rozwijająca się klasa średnia będą napędzać silny popyt na loty komercyjne, zwiększając w ciągu najbliższych 20 lat zapotrzebowanie na ponad 2200 nowych samolotów w Azji Południowej o wartości prawie 320 mld dolarów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony