Partner serwisu

Inauguracja rejsów PLL LOT do Tirany. „Rynek albański sprzyja inwestorom strategicznym"

Rafał Dybiński 03.11.2021

Inauguracja rejsów PLL LOT do Tirany. „Rynek albański sprzyja inwestorom strategicznym"
fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały regularne rejsy z Warszawy do Tirany. Narodowy przewoźnik znad Wisły połączy stolice Polski i Albanii trzema rotacjami w tygodniu. Trasę na Bałkany obsługuje Embraer 195.
Albania to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. Nowe połączenie PLL LOT otwiera także turystom z południa Europy możliwości transatlantyckich podróży tranzytowych do Miami, Nowego Jorku, Chicago i Toronto.

Trzy rotacje w tygodniu

Rejs LO599 startuje z Warszawy we wtorki o godz. 14:40. Przylot do Tirany przewidziano na godz. 16:45. Lot trwa 125 minut. Rejs powrotny LO600 wylatuje ze stolicy Albanii o godz. 17:30. Powrót do stolicy Polski przewidziano na godz. 19:35. Lot trwa również 125 minut.

Rejs LO597 startuje z Warszawy w środy o godz. 10:25. Przylot do Tirany przewidziano na godz. 12:30. Rejs powrotny LO598 wylatuje ze stolicy Albanii o godz. 13:15. Powrót do stolicy Polski przewidziano na godz. 15:20.

Trzecia rotacja odbywa się w weekend. Sobotni wylot z Warszawy (jako rejs LO599) zaplanowano na godz. 14:40. Lądowanie w Tiranie przewidziano na godz. 16:45. Niedzielny rejs powrotny (LO598) startuje ze stolicy Albanii o godz. 13:15. Przylot na Lotnisko Chopina ustalono na godz. 15:20.

Loty do połowy stycznia i potem od marca 

– Cieszymy się że ten kierunek zagościł w naszej regularnej siatce połączeń. Tirana była najchętniej wybieranym kierunkiem letnim przez pasażerów PLL LOT. Nasze połączenie jest atrakcyjne nie tylko dla podróżnych typu point-to-point, ale też pasażerów tranzytowych, którzy docelowo podróżują do USA i Kanady – podkreślił Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT.

– Toronto jest skupiskiem mniejszości albańskiej w Kanadzie. Dostrzegamy nie tylko potencjał dla ruchu turystycznego w Albanii, ale też dla biznesu. Rynek albański sprzyja inwestorom strategicznym - kontynuował Fijoł.

– Przez dwa sezony letnie Tirana funkcjonowała jako połączenie wakacyjne. W sumie LOT obsłużył ponad 300 rejsów do Tirany z Warszawy, ale też z portów regionalnych: Poznania, Katowic, Krakowa i Gdańska - przypomniał jeszcze dla PAP członek zarządu PLL LOT.

Narodowy przewoźnik znad Wisły będzie w obowiązującym już sezonie zimowym latać do stolicy Albanii od listopada do połowy stycznia, a następnie od początku marca 2022 roku.

– Lotnisko w Tiranie jest jednym z najlepiej rozwijających się portów w tym regionie. Mamy także plany na dalszy nasz rozwój i ekspansję. LOT jest częścią tego planu. Polski przewoźnik jest naszym partnerem, a połączenie stwarza doskonałą okazję do tego, aby Albańczycy odwiedzili Polskę, a Polacy Albanię – podsumował dla PAP Constantin von Alvensleben, dyrektor generalny portu w Tiranie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony