Partner serwisu

Inauguracja EGO Airways jedynym E190. Nowe linie obsługują Włochy

Rafał Dybiński 06.04.2021

Inauguracja EGO Airways jedynym E190. Nowe linie obsługują Włochy
fot. EGO Airways
Pod koniec marca bieżącego roku zainaugurowały działalność komercyjną linie lotnicze EGO Airways. Przewoźnik z Półwyspu Apenińskiego do obsługi tras wykorzystuje jednego embraera E190.
Pierwszym regularnym połączeniem obsługiwanym przez EGO Airways była trasa z Katanii do Parmy. 30 marca odrzutowiec nowego przewoźnika pojawił się również na lotniskach Lamezia Terme i Forli.

EGO Airways zostały założone w 2019 roku. Swój jedyny dotychczas samolot odebrały 29 lipca 2020 roku i rozpoczęły później obsługę rejsów czarterowych. Pierwszy komercyjny lot EGW303 wystartował 30 marca bieżącego roku o godz. 10:37 z portu Catania-Fontanarossa. Po 82 minutach rejsu odrzutowiec ochrzczony nazwą "Martina", który wcześniej służył jako HP-1566CMP panamskim Copa Airlines, wylądował na płycie Giuseppe Verdi Airport w Parmie.

Nowy przewoźnik będzie obsługiwać na razie jedynie włoskie destynacje. Po zapowiadanym odebraniu drugiego E190 dwa główne węzły linii lotniczych znajdować się będą w Katanii oraz w Forli. Na 28 maja planowane jest uruchomienie pierwszych międzynarodowych rejsów na Ibizę i Mykonos, a także nowych krajowych do Cagliari i Olbii na Sardynii oraz do Bari i Brindisi w Apulii.

EGO Airways aktualnie latają na trasach Katania-Parma (cztery razy w tygodniu), Katania-Florencja (dwa razy w tygodniu) i Katania-Forli, która podobnie jak w przypadku połączenia do stolicy Toskanii również jest realizowana dwa razy w tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony