Partner serwisu

Icelandair wybiera LOTAMS. Drugi nowy klient w 2022 roku

Redakcja/inf. pras. 04.05.2022

Icelandair wybiera LOTAMS. Drugi nowy klient w 2022 roku
fot. LOTAMS
W marcu 2022 roku do grona klientów warszawskiej bazy technicznej dołączyły islandzkie linie lotnicze Icelandair. Jest to już drugi nowy klient w tym roku, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy powierzył LOTAMS swoje samoloty.
Współpracę zainicjował marcowy przegląd ciężki typu C wykonany na Boeingu 767 o znakach rejestracyjnych TF-ISO. W ramach obsługi personel LOTAMS wykonał przegląd techniczny samolotu, w zakres którego wchodziły testy funkcjonalne i operacyjne wszystkich systemów samolotu, inspekcje struktury samolotu i silników, a także czyszczenie filtrów w instalacjach oraz smarowanie elementów w układach samolotu.

Zakres prac obejmował także pełną estetykę wnętrza samolotu i wykonanie takich czynności obsługowych jak inspekcje siedzeń pasażerskich oraz załogi i usuwanie usterek. Dodatkowo, islandzki przewoźnik zlecił LOTAMS odnowienie powłoki antykorozyjnej oraz demontaż i wykonanie inspekcji strukturalnej wingletów. Sprawdzone zostały podłużnice wzmacniające skrzydło, które montuje się przed zainstalowaniem wingletów.

Personel LOTAMS wykonał także badania NDT (Non-Destructive Testing) oraz inspekcję wizualną pod kątem powstałych uszkodzeń struktury płatowca w miejscach montażu systemu łączności Broadband Communication System.

LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) jest częścią Polskiej Grupy Lotniczej. Spółka oferuje pełen zakres obsługi technicznej na poziomie obsługi bazowej, liniowej, warsztatowej, jak również malowania i estetyki. Spółka działa jako podmiot niezależny od 2010 roku i zatrudnia ponad 1000 specjalistów, którzy są w stanie zapewnić stały, nieprzerwany serwis na sześciu liniach obsługi bazowej jednocześnie z pełną obsługą liniową wraz rozbudowanym zapleczem warsztatowym, oferując m.in. badania NDT, warsztat kompozytów czy systemów elektrycznych i awioniki.

Wykonywanie dopasowanych do potrzeb rynku usług jest możliwe, dzięki specjalistycznym szkoleniom wewnętrznym, które przeprowadzenie umożliwia posiadany certyfikat Part-147. Ponadto, pracownicy LOTAMS biorą udział w licznych szkoleniach organizowanych przez producentów samolotów, dzięki czemu spółka jest przygotowana na obsługę najnowocześniejszych samolotów na świecie. Spółka LOTAMS jako jedyna w Polsce jest certyfikowaną organizacją projektującą (certyfikat Part-21J), która zgodnie ze standardami EASA może projektować i certyfikować modyfikacje i naprawy wszystkich typów i modeli samolotów o maksymalnej masie startowej powyżej 5700 kg w zakresie szat graficznych oraz wyposażenia wnętrz kabin pasażerskich.

LOTAMS jest rozpoznawalną na rynku europejskim i światowym bazą MRO, której linie lotnicze z całego świata powierzają swoje floty. Misją spółki jest oferowanie usług najwyższej jakości poprzez wykonywanie przeglądów technicznych zgodnie z najwyższymi standardami, aby zapewnić niezawodność operacji lotniczych i bezpieczeństwo pasażerom.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony