Partner serwisu

Icelandair polecą wiosną i latem do trzech destynacji w Hiszpanii

Rafał Dybiński 02.04.2021

Icelandair polecą wiosną i latem do trzech destynacji w Hiszpanii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Icelandair wrócą do regularnych rejsów między Rejkiawikiem a Barceloną – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Nordycki przewoźnik od 12 czerwca do 11 września połączy stolicę Islandii oraz Katalonii lotami raz w tygodniu, a konkretnie w każdą sobotę. Trasa nie była obsługiwana w 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Wcześniej rejsy nieprzerwanie realizowano przez 20 lat.

Icelandair od 1 maja do 30 października polecą również z Rejkiawiku na Teneryfę. Rejsy na Wyspy Kanaryjskie będą odbywały się w częstotliwości dwóch w tygodniu.

Ofertą związaną z Hiszpanią nordyckiego przewoźnika uzupełnią loty ze stolicy Islandii do Madrytu. Rejsy zaplanowano od 29 maja do 18 września w częstotliwości trzech w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty.

Icelandair wszystkie loty na Półwysep Iberyjski będą realizować boeingami 757-200. Samoloty producenta z Chicago mogą pomieścić na pokładzie 22 pasażerów w klasie Saga Premium i 162 podróżnych w klasie ekonomicznej.

Narodowe linie lotnicze Islandii zostały założone w 1937 roku. Pierwsze samoloty pojawiły się na Wyspie Gejzerów osiemnaście lat wcześniej. Główna baza przewoźnika początkowo działała w Akureyri na północy kraju, ale od 1943 roku mieści się już w stołecznym Rejkiawiku. Celem pierwszych międzynarodowych rejsów była Dania. Później pojawiły się również połączenia za Atlantyk, w tym do Kanady. Flota składa się z 37 maszyn: dziewięciu boeingów B737 MAX, 25 B757-200ER, dwóch B757-300ER oraz czterech B767-300ER, które obsługiwały przed wybuchem pandemii 48 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony