Partner serwisu

Iberia wznowi kilka połączeń i doda więcej lotów do Ameryki Łacińskiej

Rafał Dybiński 16.06.2021

Iberia wznowi kilka połączeń i doda więcej lotów do Ameryki Łacińskiej
fot. Iberia
Linie lotnicze Iberia będą obsługiwać w lipcu rejsy do osiemnastu destynacji w szesnastu krajach Ameryki Łacińskiej – poinformowano w oficjalnym komunikacie przewoźnika z Grupy IAG, który wykorzystuje w ten sposób łagodzenie restrykcji dotyczących podróżowania do i z Hiszpanii dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.
Iberia już w maju wznowiła rejsy z Madrytu do Guayaquil w Ekwadorze. Na początek lipca zaplanowano powrót lotów transatlantyckich ze stolicy Kastylii do Cali w Kolumbii oraz do San Juan na Portoryko. Obie trasy obsłużą airbusy A330-200, na których pokładach może przemieścić się 288 pasażerów.

Rejsy do San Juan będą realizowane trzy razy w tygodniu, począwszy już od 1 lipca. Dobę później natomiast odleci pierwszy samolot do Cali. W tym przypadku połączenie do Kolumbii będzie realizowane dwa razy w tygodniu.

Narodowy przewoźnik Hiszpanii zwiększy również w lipcu częstotliwość lotów do kilku innych destynacji w Ameryce Łacińskiej. Liczba rejsów z Madrytu do Meksyku wzrośnie do tuzina tygodniowo w lipcu i sierpniu. Od września będzie ich już czternaście w każdym tygodniu. Aktualnie jest jeszcze dostępnych dziesięć tygodniowo.

Dodatkowy rejs w tygodniu do Madrytu zyska w lipcu i sierpniu Quito. Do stolicy Ekwadoru będzie można w ten sposób przemieścić się już sześć razy w tygodniu. Z trzech do pięciu lotów w tygodniu zwiększy się z kolei od września częstotliwość połączenia do Montevideo, stolicy Urugwaju.

Podwoi się liczba rejsów do Panamy i Buenos Aires. Do stolic jednego z krajów Ameryki Środkowej oraz Argentyny będzie można dolecieć z Madrytu już sześć razy w tygodniu. Raz na dobę z kolei dostępne będą loty do San Jose w Kostaryce. Zawieszone pozostanie jedynie połączenie do Caracas w Wenezueli.

– Obchodzimy właśnie 75. rocznicę pierwszego lotu Iberii do Ameryki Łacińskiej. Wznowienie niemal pełnej obsługi tego rynku wyzwoli w nas mnóstwo radości i szczęścia. Najbliższe lato będzie prawdziwym punktem zwrotnym i wejdziemy na ten rynek z całą mocą – nie kryje satysfakcji Víctor Moneo, jeden z menedżerów Iberii w regionie Ameryki Łacińskiej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony