Partner serwisu

IATA: Czerwiec ósmy miesiącem spadków cargo

Tomasz Śniedziewski 29.08.2019

IATA: Czerwiec ósmy miesiącem spadków cargo
fot. Cathay Pacific Cargo
Popyt na lotnicze przewozy cargo spada już ósmy miesiąc z rzędu, poinformowało Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA).
W czerwcu 2019 popyt na lotnicze przewozy cargo mierzony w tonokilometrach (FTK) spadł o 4,8 proc. rdr, wynika z danych IATA. Jest to już ósmy miesiąc z rzędu, w którym zmniejszają się przewozy cargo.

“Sygnały niewielkiego ożywienia, które pojawiały się w ostatnich miesiącach, okazały się przedwczesne. Zamiast tego, w czerwcu rynek kurczył się we wszyskich rejonach za wyjątkiem Afryki. Wzrost oferowania był nieznaczny, a wskaźniki średniego współczynnik wypełnienia przestrzeni ładunkowej ulegały pogorszeniu. W ujęciu globalnym obserwujemy wyhamowanie wzrostu handlu, a najnowsze zwiększenie taryf w konflikcie handlowym pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami przekłada się na niepewność w biznesie” – czytamy w opracowaniu IATA.

W czerwcu, regionami które zanotowały najsilniejszy spadek, były po raz kolejny Azja-Pacyfik oraz Bliski Wschód. W Azji, popyt na przewozy lotnicze skurczył się o 5,4 proc. w porównaniu z czerwcem 2018 r. podczas gdy na Bliskim Wschodzie aż o 7 proc.

Linie lotnicze z Europy w czerwcu odnotowały 3,6 proc. spadek popytu na przewozy frachtu lotniczego w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Stosunkowo dobre wyniki przewozowe cargo w obrębie Europy stanowiły przeciwwagę dla wpływu słabnącego eksportu w Niemczech. Oferowanie w regionie zwiększyło się o 2,8 proc.

– Światowy handel w dalszym ciągu cierpi na pogłębiającym się konflikcie handlowym pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami. W wyniku tego, kurczy się rynek przewozów cargo. Nikt nie wygrywa wojen handlowych. Granice, które są otwarte dla handlu, stanowią wsparcie trwałego dobrobytu. To jest właśnie to, na czym powinni się skupić nasi liderzy polityczni – powiedział Alexandre de Juniac, dyrektor generalny oraz prezes IATA.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony