Partner serwisu

IAG wprowadza swoją tanią linię lotniczą na austriackie lotnisko

Justyna Urbaniak 01.07.2018

IAG wprowadza swoją tanią linię lotniczą na austriackie lotnisko
fot. youtube
Właściciel British Airways – IAG rozszerza działalność swojej niskokosztowej dalekobieżnej linii lotniczej Level, uruchamiając krótkodystansowe połączenia z bazy w Austrii. Ten ruch stawia go dalej w konkurencji z rywalami EasyJet i Ryanair.
IAG wprowadził markę Level ponad rok temu, jako taniego rywala dla Norwegiana.

Nowe połączenia Level z Wiednia wystartują 17 lipca. Będą one obsługiwane przez cztery samoloty, latające do 14 miejsc docelowych, w tym Gatwick i Barcelony.

IAG coraz bardziej odchodzi od tradycyjnego modelu linii lotniczych. Ostatnio próbował kupić udziały w linii Norwegian Air Shuttle, ale ostatecznie do transakcji nie doszło. Próbował też kupić wiedeńską linię lotniczą Niki, założoną przez byłego mistrza wyścigów Niki Laudę, ale przegrał z Ryanairem.

Lotnisko w Wiedniu przyciągnęło ostatnio wiele innych tanich linii lotniczych, w tym EasyJet, tanie ramię Lufthansy Eurowings i węgierskie linie Wizz Air.

Redaktor podróży Independent, Simon Calder, powiedział, że decyzja IAG była śmiałym posunięciem, które oznaczać będzie "masową wojnę cenową" na lotnisku.

Level rozpoczął swoją działalność w Barcelonie w marcu, aby konkurować z innymi tanimi liniami lotniczymi, takimi jak Norwegian Air Shuttle i Wow Air.

Następnie linia rozszerzyła działalność, bazując dwa samoloty na lotnisku Paryż Orly i uruchamiając nowe trasy. Kolejnym wydarzeniem było wykupienie dodatkowych miejsc na lotnisku Gatwick od nieistniejących już linii lotniczych Monarch.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony